سیب سلامت - آرشیو 1400/8

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 3088
» بازديد ديروز : 1402
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 4489
» بازديد سال : 3087
» بازديد کل : 8210
» اعضا : 0
» مطالب : 1947

ساخت استخر فایبرگلاس، آیا این استخرها سمی هستند؟


تاریخ انتشار پست : 1400/8/26 بازدید : 1

طراحی و ساخت استخرهای بتنی بسیار متنوع و البته زمانبر و پرهزینه است. استخرهای وینیل نیز با اینکه مقرون به صرفه هستند اما ماندگاری بالایی ندارند. استخر فایبرگلاس نیز بسیار با دوام است، تعمیر و نگهداری آن کم هزینه است و ماندگاری بالایی دارد. اما برخی میگویند که ساخت استخر فایبرپلاس خطرناک است. زیرا احتمال مسموم شدن با فایبرگلاس وجود دارد. آیا واقعا چنین تصوری درست است؟ آیا دیگر نباید از این استخرها استفاده کنیم؟ با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم و ببینیم آیا واقعا قرار است با شنا در این استخرها مسموم شویم یا نه.

آیا استخر فایبرگلاس سمی است؟

پاسخ کوتاه: نه ، برای شما سمی نیستند.

پاسخ طولانی: تنها تنفس یا تماس با فایبرگلاس خام می تواند مضر باشد زیرا مواد سازنده و اولیه آن برای پوست یک عامل تحریک کننده محسوب میشوند. خبر خوب این است که فایبرگلاسی که در استخرهای شما به کار میرود اصلا سمی نیست.

شما نه در مرحله ساخت و نه در حین نصب استخر فایبرگلاس ،در معرض آن قرار نخواهید گرفت. این استخرها در کارگاه ساخته می شود و بعد از آماده شدن به محل شما منتقل میشوند. استخر فایبرگلاس که شما در آن شنا خواهید کرد، دارای یک لایه محافظ براق است که هم از شما محافظت می کند و هم یک سطح راحت برای پیاده روی، شنا و نشستن زیر آب فراهم میکند.

آیا امکان دارد که استخر فایبرگلاس بشکند و قطعات آن داخل آب بریزند؟

بله امکان دارد. اگر ساخت استخر فایبرگلاس خود را به دست شرکتی سپرده باشید که نامعتبر باشد، امکان دارد از مواد نامرغوب برای ساخت استخر استفاده کند یا استاندارهای موجود را رعایت نکند. درنتیجه استخر میتواند با کوچکترین فشاری بشکند و شما در معرض سمیت فایبرگلاس قرار بگیرید.

بیشتر بخوانید : نگهداری استخر

چه کسی در برابر اثرات سمی فایبرگلاس آسیب پذیر است؟

پاسخ کوتاه: کسی که با فایبرگلاس خام در ارتباط است، مثل سازندگان استخر

پاسخ بیشتر: افرادی که مستقیماً با فایبرگلاس کار می کنند ، متخصصانی آموزش دیده هستند که برای محافظت از خود ، ماسک و لباس مخصوص می پوشند. خوشبختانه ، این مسئولیت سازنده است که کاملاً در محیط امن قرار بگیرد و شما به عنوان یک مصرف کننده به هیچ عنوان با فایبرگلاس خام در تماس یا ارتباط نخواهید بود.

به عنوان صاحب استخر، تمام آنچه شما باید نگرانش باشید، حفظ مواد شیمیایی، تمیز نگه داشتن استخر و نگهداری از استخر است. مگر اینکه قصد داشته باشید استخر خود را کنده و آن را آتش بزنید!!!!

آیا استخرهای فایبرگلاس برای محیط زیست مضر هستند؟

پاسخ کوتاه: نه

پاسخ طولانی: بر خلاف استخر بتونی، استخر فایبرگلاس منافذ بزرگی ندارد تا بتواند جلبک ها را در خود پرورش دهد. این استخرها از یک لایه محافظ و نرم برخوردار است که در برابر رشد جلبک ها مقاومت می کند. این یعنی در این استخرها یا جلبک رشد نمیکند و یا اگر جلبکی باشد بسیار کم است. در نتیجه هزینه ضدعفونی استخر کمتر میشود که این برای طبیعت نیز مفید است. علاوه بر این، فایبرگلاس قابل بازیافت نیز هست.

به نظر شما استخر وینیل و بتنی ممکن است سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته باشند و مقرون به صرفه ترند؟ نه! این استخرها ممکن است در کوتاه مدت ارزان باشند، اما در آینده باید برای نگهداری از استخر هزینه های زیادی صرف کنید. در ثانی طول عمر این استخرها کمتر از استخرهای فایبرگلاست است.

آیا استخرهای فایبرگلاس ایمن هستند؟

پاسخ کوتاه: بله


پاسخ طولانی: فایبرگلاس خام به خودی خود می تواند مضر باشد و این یک واقعیت است. نباید با آن مستقیما در تماس بود یا آن را استنشاق کرد، اما با این وجود این ماده خطرناکترین ماده روی زمین هم نیست. در ثانی هنگام ساخت استخر فایبرگلاس تولید کنندگان با دقت هرچه تمام مواد فایبرگلاسی را با یک لایه محافظ میپوشانند و درنتیجه دیگر برای استفاده کننده کان سمی نخواهد بود.

منبع : https://www.tomestakhr.com/

دسته : ,
برچست ها :

v


تاریخ انتشار پست : 1400/8/26 بازدید : 1

زنجیر طلا یکی از زیورآلاتی است که هیچ وقت دمده نمی شود اما قبل از اینکه اقدام به خرید طلا بکنید، دانستن چند نکته ضروری است. هدف این مقاله دادن آگاهی به شماست تا بعد از خرید و تحویل قطعه طلای خود، متعجب نشوید و همان باشد که می خواهید.

تا چه اندازه می خواهید هزینه کنید؟

قبل از اقدام به خرید زنجیر طلا، بودجه ای را متناسب با هدفی که دارید (طلا برای کادو دادن، استفاده روزانه و غیره) تعیین کنید. سپس با توجه به آن می توانید یکی از سه مدل زنجیر زیر را انتخاب نمایید. به طور  کلی زنجیرهای طلا در سه مدل زیر تولید می شوند.

زنجیر طلای توپر؛ منظور از زنجیر توپر زنجیری نیست که در ساخت آن 100 درصد از طلای خالص استفاده شده و در واقع، عیار زنجیر طلای توپر می تواند 22، 18، 14 و حتی 10 باشد. در بین تمامی این ها، زنجیرهای طلا که 18 و 14 عیار هستند، بیشترین میزان مقاومت و زیبایی را دارند. عیارهای بالاتر ضعیف تر بوده و عیارهای پایین تر، آن رنگ طلایی زیبا را ندارند.

زنجیر طلای آبکاری شده؛ به زنجیرهایی گفته می شود که از فلزات دیگر ساخته می شوند و در آخر یک روکش طلای مذاب به آنها اضافه می شود. اینگونه زنجیرها قیمت نسبتا ارزانی دارند زیرا فلز طلا تنها در روکش آنها وجود دارد. قیمت زنجیر طلای آبکاری شده کمتر است اما به مراقبت زیادی نیاز دارد.  هر چندوقت یکبار باید دوباره آن را آبکاری نمایید تا زیبایی و جلای خود را از دست ندهد.

زنجیر طلای توخالی و سبک؛ زنجیرهای سبک مثل زنجیرهای توپر تماما از طلا ساخته می شوند ولی کل طرح با طلا پر نشده و وزن سبکی دارد.

این سه مدل زنجیر با هم تفاوت های زیادی دارند اما مهمترین تفاوتشان در میزان طلای به کار رفته در ساخت و تبعا قیمت آنهاست. برای مثال، قیمت زنجیر طلای مردانه یا زنانه ای که روکش طلا دارد از همه مدل ها ارزانتر است. زیرا روکش طلا بعد از مدتی از بین می رود و فلز زیرین آن نمایان می شود. این زنجیرها نیازمند آبکاری جدید هستند و گرنه قابل استفاده نخواهند بود. از طرفی قیمت گردنبند طلای توخالی نیز کمتر است. اما اگر میخواهید دائما آن را به گردن داشته باشید، ما توصیه میکنیم که حتما طلای توپر بخرید.

بیشتر بخوانید :

خرید انگشتر طلا خرید اینترنتی طلا
دسته : ,
برچست ها :

5 نکته برتر برای مراقبت و نگهداری استخر پس از باران


تاریخ انتشار پست : 1400/8/25 بازدید : 1

برای آن هایی که اقدام به ساخت استخر در فضای باز می کنند همواره چالش هایی در نگهداری از استخر هایشان وجود داشته و دارد. یکی از این چالش ها بارش باران در محیط و منطقه ای است که استخر روباز ساخته شده است. ریزش شدید باران یا حتی طوفان های سیل آسا می تواند بسیاری از اشیاء خارجی را وارد این استخر کند. آب باران، گرد و غبار و زباله ها، همگی در تعادل شیمی آب استخر شما تأثیر دارند و می توانند فشار بیشتری به تجهیزات و تاسیسات استخر شما وارد کنند. تمیز کردن و روند نگهداری به موقع و فوری از استخر پس از باران، میتواند از بروز هرگونه مشکلات احتمالی مانند وارد شدن فشار بیش از حد به فیلتر، رشد جلبک ها یا آلودگی میکروبی آب جلوگیری کند.

شما در این مقاله با ۷ روش و ترفند نگهداری  استخر بعد از باران آشنا خواهید شد که میتوانید با کمک آن ها استخر خود را در بهترین حال ممکن نگهداری کنید.

۱-استخر را تمیز کنید

در بعضی مواقع، باران با وزش باد شدید همراه می شود و ممکن است وزش باد، بسیاری مواد ناخواسته مانند برگ ها، گرد و غبار و خس و خاشاک و … را وارد استخر و محیط اطراف آن کند. شما باید با احتیاط و با یک وسیله تمیز اقدام به جمع آوری و خارج کردن این مواد اضافی از داخل آب استخر کنید. میتوانید از جاروهای خودکار و هوشمند استفاده کنید یا به صورت دستی خودتان تمام برگ ها و موارد دیگر را از استخر خارج کنید. دقیقا بعد از تمیز کردن، شیمی آب و سطح مواد ضدعفونی را چک کنید که در ادامه هم توضیح داده شده اند.

۲- سطح قلیائیت و ph  آب را چک کنید

pH استخر شما به دلیل بارش باران، اسیدی تر میشود و رو به کاهش میگذارد. بنابراین سعی کنید هم ph را متعادل کنید و هم سطح یون های آب را چک کنید.

۳- مقدار و سطح مواد ضدعفونی کننده آب استخر را چک کنید

فرقی نمیکند که برای ضدعفونی کردن آب استخر خود از چه موادی استفاده میکنید. اما از آنجایی که بیشتر استخر ها از کلر برای این منظور استفاده میکنند، حتما سطح کلر آن را بسنجید و ببینید در چه سطحی قرار دارد.

باران همیشه تمیز نیست و ممکن است حاوی مواد ریز آلوده مثل دوده، فلزات سمی معلق و .. باشد. تمامی این مواد میتوانند آب استخر را آلوده کنند. احتمالا سطح مواد ضدعفونی کننده بعد از باران کاهش یافته یا از غلظت آن کاسته شده است. برای افزایش غلظت ماده ضدعفونی کننده خود حتما مقادیر اضافی به آب اضافه کنید. اگر قبل از بارش باران سطح مواد ضدعفونی کننده پایین بوده، حجم بیشتری ضدعفونی کننده به آب استخر اضافه کنید.

۴- سطح آب استخر را بررسی کنید

بدیهی است باران از آنچه که تصورش را میکنید و از آنچه که هست مقدار زیادی آب به استخر شما اضافه می کند. تلاش کنید که مقادیر اضافی آب را از استخر خارج کنید. برای اینکار میتوانید از سیستم گردش آب و فیلتراسیون استخر استفاده کنید. سعی کنید فیلتر را روشن بگذارید تا آب اضافی تخلیه شود. اینکار را تا زمانی که سطح آب استخر به حالت نرمال بر نگردد  ادامه دهید.

 ۵- عملکرد و سلامتی تجهیزات و تاسیسات استخر را بررسی کنید

در نگهداری از استخر بعد از باران تنها آب استخر مهم نیست و باید توجه ویژ ای هم به تجهیزات و تاسیسات استخر داشته باشیم. دقیقا مشابه زمانی که طوفان میشود یا بلایای طبیعی دیگر در منطقه شما رخ میدهد، پس از باران نیز باید حتما سری به تاسیسات استخر روباز و سرپوشیده زد.

منبع : https://www.tomestakhr.com/


دسته : ,
برچست ها :

خریدطلا بهتر است یا خرید املاک و مستغلات


تاریخ انتشار پست : 1400/8/25 بازدید : 1

خریدطلا بهتر است یا خرید املاک و مستغلات

هنگامی که صحبت از امنیت مالی می شود، همیشه تأکید بر روی طلا بوده است. با این وجود، برخی افراد معتقدند که دارایی های ارزشمند دیگری مانند املاک و مستغلات وجود دارد اما چرا طلا بیشتر مورد توجه قرار گرفته است؟ هرخانه یا آپارتمانی به هزینه های ثابت نیاز دارد. هزینه های تعمیر، هزینه های نگهداری و پرداخت مالیات. در صورت نیاز، پیدا کردن خریدار و فروش سریع این گونه دارایی ها می تواند بسیار مشکل ساز و دشوار باشد. شما نمی ‌توانید یک خانه را همراه خودتان بیرون ببرید و آن را بفروشید، در حالی که در مورد طلا این گونه نیست و راحت می توانید آن را با خودتان حمل کنید. علاوه بر این، برای صدور فاکتور مالکیت طلا، اطلاعات فرد محرمانه است در صورتی که صدور سند مالکیت منوط به تایید صحت انتشار آگهی و عدم وصول اعتراض یا تعیین تکلیف اعتراض و نیز پرداخت هزینه‌های متعلقه می‌باشد و دردسرهای زیادی خواهد داشت. براساس آمار، املاک و مستغلات در طول بحران های اقتصادی بر خلاف طلا ارزان می شوند و قیمت آنها در دوران رکود افزایش می یابد. همچنین در بررسی های نموداری نشان می دهد که قیمت مسکن در ایالات متحده در بحران اقتصادی جهانی به شدت کاهش یافت اما در همان زمان، قیمت طلا رشدی ثابتی را نشان داد و شتاب بیشتری گرفت. نزدیک به ۲۰۰۰ دلار در هر اونس. بنابراین با توجه به اینکه املاک و مستغلات تنها به عنوان یک ملک محسوب می شود، طلا بهترین دارایی برای حفظ پس‌انداز و تقویت امنیت مالی است.

بیشتر بخوانید : خرید اینترنتی طلا

منبع : https://www.asby.ir/


دسته : ,
برچست ها :

هنگام خرید زنجیر طلا به چه چیزهایی توجه کنیم؟


تاریخ انتشار پست : 1400/8/25 بازدید : 1

در هنگام خرید به خصوص خرید اینترنتی طلا باید مواردی را در نظر بگیرید تا سرتان کلاه نرود. به طور مثال اگر یک قطعه طلا در یک فروشگاه اینترنتی بیش از حد معقول ارزان بود، باید به این فکر کنید که امکان دارد آبکاری طلا باشد . موارد دیگری که باید به آنها توجه کنید، در ادامه نوشته شده اند.

عیار زنجیر طلا

عیار نقش مهمی در خرید زنجیر طلای مردانه و زنانه دارد. عیار در تعیین میزان سختی طلا، درصد خلوص آن و همچنین قیمت زنجیر طلا موثر است.

هرچه عیار زنجیر بالاتر باشد یعنی درصد طلای بکار رفته در آن بیشتر است و هرچه عیار پایین تر، یعنی علاوه بر طلا فلزات دیگری نیز در ساختار زنجیر بکار رفته اند. علاوه بر این، اگر زنجیر تمام عیار و یا عیار بالا باشد، نرم تر و استحکامش کم خواهد شد. برعکس این موضوع نیز صادق است. یعنی زنجیری که عیار کمتری دارد مستحکم و مقاومتر است.

اگر قصد خرید زنجیر طلا مردانه یا زنانه دارید و میخواهید هر روزه آن را استفاده کنید بهترین گزینه زنجیر طلای 18 عیار است. اما اگر  فقط میخواهید هرازچندگاهی از آن استفاده کنید و یا با نیت سرمایه گذاری آن را می خرید، طلای 24 عیار هم می تواند گزینه مناسبی باشد.

با دقت بدنه و ساختار اصلی زنجیر را بررسی کنید

با نگاه کردن به بدنه زنجیر طلا میتوان به راحتی جنس، طرح و میزان مقاومتش را سنجید. برخی زنجیرها به آسانی و تنها با چند بار افتادن و یا دستکاری کردن به هم پیچ میخورند. برای مثال زنجیرهای بافت تخت و جناغی هر دو از این گونه اند. نمونه دیگر زنجیر طلای مردانه و زنانه که به راحتی به لباس گیر میکند، زنجیرهای اصطلاحا مارپیچی هستند. تجربه ثابت کرده اگر چنین گردنبند و یا زنجیری پیچ و تاب بخورد، حتی بعد از تعمیر هم مانند روز اولش نخواهد شد.

سنجش این مسئله در خرید اینترنتی زنجیر طلا سخت تر خواهد بود. چرا که شما نمی توانید زنجیر را قبل از خرید به دست گرفته و ساختار آن را بررسی کنید. اما سایت هایی که عکس های کافی و واضح از محصول را در اختیار مشتری قرار می دهند، تا حدی این مشکل را برطرف می کنند.

بیشتر بخوانید: خرید انگشتر طلا

زنجیر طلای ظریف؟ یا زنجیر مستحکم؟

همواره حین خرید زنجیر طلای زنانه یا حتی مردانه به یک نکته مهم توجه کنید. اینکه میخواهید زنجیر یا گردنبند را هرازچندگاهی استفاده کنید یا اینکه همیشه به گردن داشته باشید؟

اگر قصد و هدفتان از خرید زنجیر طلای زنانه یا مردانه استفاده موقتی و در برخی مراسمات است می توانید زنجیرهای ظریف و نازک بخرید. اما اگر می خواهید همیشه از آن استفاده کنید بهترین کار این است که یک زنجیر طلای ضخیم بخرید که بتواند تاب و توان استفاده طولانی مدت را داشته باشد.

در همین خصوص برخی زنجیرها مقاوت بالا و طرفداران زیادی دارند. برخی از انواع زنجیرها عبارتند از:

فیگارولنگرطنابیتسمه ایجعبه ایگندمی

منبع : https://www.azadi.gold/

دسته : ,
برچست ها :

راهنمای خرید و انتخاب جواهرات مردانه


تاریخ انتشار پست : 1400/8/24 بازدید : 1

اگر به دنبال انتخاب جواهرات مردانه مناسب برای خودتان یا عزیزان‌تان هستید با ما همراه باشید تا نکات لازم در این باره را به شما آموزش دهیم. ما نکات و دستورالعمل‌های خاصی را برای شما گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا با توجه به آخرین ترند‌های دنیای مد بهترین جواهر مردانه را انتخاب نمایید.

شخص و موقعیت

این دو اولین معیارهایی هستند که در هنگام خرید جواهرات مردانه باید در نظر داشته باشید. آیا جواهرات مورد نظر را برای پدر، برادر، پسر یا دوست خود می‌خواهید؟ آیا آن را برای شخصی خریداری می‌کنید که دانشجو است یا شاغل است و کنفرانس‌های تجاری متعددی را انجام می‌دهد؟

انتخاب و نوع جواهرات با توجه به شخصی که می‌خواهید برایش جواهر بخرید، متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر برای پدر خود یا یک مرد مسن خرید انجام می‌دهید، بهتر است که یک انگشتر کلاسیک، ساعت طلا یا یک جفت دکمه سرآستین طلا انتخاب کنید. همچنین اگر برادر یا شوهر شما علاقه خاصی به مد دارد و پیگیر تغییرات آن است، این احتمال وجود خواهد داشت که استفاده از دستبند یا آویز یونیسکس را نپسندند و بهتر است در این شرایط از جواهرات مردانه خاص استفاده شود.

رنگ و میزان درخشش

رنگ و درخشش در جواهرات، پارامتر مهم دیگری در انتخاب و خرید طلا و جواهرات برای مردان می‌باشند. معمولا از طلای سفید و زرد در جواهرات مردانه استفاده می‌گردد. طلای زرد به نوعی یک کلاسیک ابدی است و برای مردانی مناسب است که به چیز‌های کلاسیک علاقه دارند.

در عوض طلای سفید حالتی مدرن‌تر دارد و استایل معاصر و جلوه مدرنی در ظاهر شخص به نمایش می‌گذارد. پلاتین نیز چنین ویژگی دارد و می‌توان به عنوان جواهری مدرن از آن استفاده کرد.

برای مردانی که به رنگ‌های گرم‌تر علاقه‌مند می‌باشند، طلای رزگلد انتخاب ایده‌آلی است. البته به غیر از رنگ طلا انتخاب نوع و رنگ سنگ قیمتی قرار گرفته در جواهرات نیز بسیار مهم می‌باشد.

انتخاب بر اساس یک نماد

همانند بانوان، مردانی که از جواهرات استفاده می‌کنند به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند. دسته اول آن‌هایی که از جواهرات به عنوان یک نوع مد استفاده می‌کنند و دسته دوم آن‌هایی هستند که به دلیل ارزش نمادین جواهرات از آن‌ها استفاده می‌نمایند. هنگام خرید جواهرات برای دسته دوم، مهم است که به دنبال جواهراتی باشید که بتواند ویژگی‌ها و احساسات فردی مردان را بازگو کند.

انتخاب جواهرات بر اساس شخصیت

یکی دیگر از نکات در هنگام خرید جواهرات مردانه، توجه به شخصیت اوست. به همین دلیل این نکته مهم است که جواهراتی را انتخاب نمایید که نشان دهنده شخصیت شما باشد و با شخصیت شما سازگار باشد.

به سایز‌ها دقت نمایید

زمانی که جواهراتی مانند گوشواره و یا آویز خریداری می‌کنید، سایز بندی تاثیر چندانی ندارد. ولی در هنگام خرید انگشتر یا دستبند باید اندازه انگشت و مچ دست خود را در نظر داشته باشید. این نکته مهم است که دستبند و به خصوص انگشتر بر روی دست شما بازی نکند و نلغزد. در صورتی که چنین جواهراتی را در سایز بالاتری انتخاب نمایید، ممکن است هنگامی که حواستان نیست از دستتان بیافتد.

منبع : https://www.asby.ir/


دسته : ,
برچست ها :

راهنمای هدیه دادن طلا و جواهرات


تاریخ انتشار پست : 1400/8/24 بازدید : 1

انسان از اول پیدایش اشیا خاصی را برای جلب توجه و نشان دادن محبت و دوست داشتن خود به عزیزانش هدیه می‌داده. یکی از اشیایی که به وفور به عنوان هدیه مورد استفاده قرار می‌گرفته، خرید طلا و سنگ‌های قیمتی بوده‌اند. این اشیا به دلیل داشتن زیبایی ظاهری خاص و ارزش بالایی که داشته‌اند همواره به عنوان یک هدیه با ارزش مورد استاده قرار می‌گرفتند.

هدیه دادن طلا و جواهرات می‌تواند تاثیر خاصی بر روی فرزند، پدر، مادر و سایر عزیزان ما بگذارد. طلا هدیه‌ای است که هیچ موقع فراموش نخواهد شد. این هدایا زیبا و ارزشمند را می‌توانید در تولد‌ها، سالگردها، جشن فارق التحصیلی، ازدواج و یا حتی بدون دلیل خاصی به عزیزان‌تان هدیه بدهید.

در ادامه به شما توضیح کاملی در مورد هدیه دادن انگشتر، گوشواره، گردنبند و دستبند طلا خواهیم داد.

۱-انگشتر

هنگام خرید انگشتر برای عزیزان‌تان سعی کنید که مدل‌های ساده را بیشتر مدنظر داشته باشید. انگشترهایی که از یک حلقه باریک به همراه یک جواهر تشکیل شده‌اند می‌توانند بسیار زیبا و خاص جلوه کنند. چنین هدایایی می‌توانند بیشتر مورد پسند واقع شوند، خصوصا اینکه اکثر خانم‌ها از حله‌های درشت و بزرگ خوششان نمی‌آید. اما یک انگشتر ساده و ظریف می‌تواند هر خانمی را جذب کند.

۲-گوشواره

گوشواره‌ها یکی از محبوب‌ترین جواهرات به شمار می‌آیند که گاها به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. گوشواره‌ها از اشکال عجیب و غریب، طول‌های کاملا متفاوت و فلزات مختلف تشکیل می‌شوند. از همین رو می‌توان آن‌ها را برای تمامی سلیقه‌های موجود به کار برد.

بیشتر بخوانید:

خرید زنجیر طلا خرید انگشتر طلا ۳-گردن بند

اگر به فکر خرید گردنبند به عنوان یک هدیه هستید، از خرید گردنبند‌های سفارشی ترسی نداشته باشید. گردن‌بند‌های مونوگرام که در آن‌ها از یک یا دو حرف استفاده شده است می‌تواند یک هدیه بسیار عالی باشند.

علاوه بر این می‌توانید از طرح‌هایی همچون صدف، پروانه یا آویز به خصوص استفاده کنید تا هدیه خود را خاص‌تر جلوه دهید. شخصی که چنین هدیه‌ای را از شما دریافت می‌کند مطمئنا احساس ارزشمند بودن خواهد کرد. یک قطعه متن معنی دار و احساسی می‌تواند به شخص مورد نظرتان بگوید که چه ارزشی برای شما دارد. متن‌های زیبا و معنی دار زیادی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را بر روی یک پلاک حک کنید و در کنار یک آویز به عزیزان خود هدیه دهید.

۴-دستبند

کمتر کسی پیدا می‌شود که به دست‌بند علاقه نداشته باشد. اگر می‌خواهید یک کادو خاص به عزیزان‌تان هدیه بدهید و مطمئن شوید که او عاشق آن خواهد شد، یک دستبند زنجیره‌ای درشت انتخاب کنید.

در انتخاب دست بند مناسب هدیه می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و از دست‌بند‌های طلا دارای سنگ قیمتی استفاده نمایید. البته لازم نیست که این سنگ‌ها از قیمت بسیار بالایی برخوردر باشند، همین که درخشش لازم را دارا باشند کافی است. این زیورآلات زیبا می‌توانند روی مچ هر شخص با هر سنی بدرخشند.

از آنجایی که جواهرات طلا برای پوست لطیف کودک حساسیت‌زا نمی‌باشند، می‌توانید دستبند طلا را به عنوان کادو برای کودک تازه به دنیا آمده تهیه کنید. البته این جواهرات زیبا محدود به سن و سال نمی‌باشند و می‌توانند در هر سنی مورد استفاده قرار بگیرند.

در کل به شما توصیه می‌کنیم که در صورتی که می‌خواهید یک دست بند طلا را به عزیزان‌تان هدیه دهید، بهتر است که دستبند طلا ساده و بدون طرحی را انتخاب نمایید.

دسته : ,
برچست ها :

این روزها درخواست ها برای ساخت استخر در کشور افزایش یافته و به دلیل مزایای بیشمار استفاده از آن ها، بعید نیست که در آینده نه چندان دور شاهد این باشیم که هر خانه ای دست کم یک استخر نقلی کوچک داشته باشد. هزینه ها در داشتن و ساختن استخرها خیلی مهم است و اولین دغدغه کسانی که دوست دارند استخر داشته باشند قیمت استخر و نحوه محاسبه آن است. به خاطر اهمیت این موضوع ما قصد داریم در این مقاله به بررسی عوامل دخیل در برآورد هزینه استخرها بپردازیم و به شما میگوییم که چگونه یک استخر ارزان و نقلی برای خود بسازید.

چه چیزهایی در هزینه ساخت استخر تاثیر میگذارند و چگونه میتوانم یک استخر ارزان بخرم؟

اندازه: در اولین قدم به سایز و اندازه استخر فکر کنید

اندازه نقش بسیار پررنگ و مهمی در برآورد هزینه های نهایی ساخت دارد. طبیعی است که اندازه استخر رابطه مستقیمی با هزینه های نهایی دارد. هرچه سایز کوچکتر باشد هزینه ها کمتر و هر چه فضایی که برای استخر خود در نظر میگیرد بیشتر باشد قیمت استخر نیز بیشتر خواهد شد.

اگر پول زیادی ندارید و تنها میخواهید حداقل هزینه ها را پرداخت کنید باید به فکر یک استخر تقلی کوچک باشید. اما اگر مشکل مالی ندارید و فضای خوبی در اختیار دارید میتوانید متناسب با فضا، یک استخر با ابعاد و اندازه دلخواه داشته باشید.

شکل هندسی استخر

بیشتر استخرهایی که در ایران ساخته میشوند از جنس بتن هستند و شکل مرسوم و سنتی مربع یا مستطیلی دارند. اگر شما هم میخواهید یک استخر ارزان داشته باشید راهی جز انتخاب اشکال مربعی یا مستطیلی استخر ندارید. هرچه شکل هندسی مد نظر شما پیچیده تر باشد به طبع بر هزینه های نهایی نیز افزوده میشود. برای مثال اگر میخواهید دیوارها به شکل منحنی باشد و یا از اشکال پیچیده هندسی استفاده کنید باید سر کیسه را بیشتر شل کنید.

جنس استخر

منظورمان از جنس استخر، ماده ای سازنده و تشکیل دهنده کف، دیواره و ها خلاصه سطوح استخر است. ما معمولا از مواد اولیه مختلفی استخرها را میسازیم. بر همین اساس ما کلا سه نوع استخر داریم:

استخر فایبرگلاساستخر بتنیاستخر وینیلی

بیشتر بخوانید : نگهداری استخر

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد