سیب سلامت - آرشیو 1400/11

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 3088
» بازديد ديروز : 1402
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 4489
» بازديد سال : 3087
» بازديد کل : 8210
» اعضا : 0
» مطالب : 1947

چه کسی می تواند از ارتودنسی نامرئی استفاده کند؟


تاریخ انتشار پست : 1400/11/25 بازدید : 0

همانگونه که در ابتدا گفته شد تمام افراد نمی توانند برای منظم کردن ترتیب دندان هایشان و یا مواردی که به ارتودنسی نیاز دارد از ارتودنسی نوع نامرئی استفاده کنند. ارتودنسی نامرئی معمولاً مناسب افرادی است که بهداشت دندان و دهان خوبی دارند و همیشه این موارد را رعایت می کنند.

ارتودنسی نامرئی می تواند هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب باشد ولی بیشتر افرادی با ارتودنسی نامرئی مشکلاتشان حل شود که:

دندانهای پرتراکم دارند

 دندان های نامرتب دارند

 دندانهای جلو آمده دارند

دندانهای فاصله دار دارند

ه دندان های فک بالایشان نسبت به دندان های پایین داخل تر باشد که به این نوع کراس بایت گفته می شود.

آیا درمان با ارتودنسی شفاف بازگشت دارد؟

مسلماً در درمان ارتودنسی نامرئی همانند مدل های دیگر ارتودنسی دندان امکان بازگشت وجود دارد و این امکان بازگشت بسته به شرایط نگهداری پس از درمان کامل و مواردی دارد که فرد به آنها توجه نمی کند؛ ولی در کل امکان بازگشت در ارتودنسی نامرئی وجود دارد.در ادامه به دلایلی که ممکن است باعث بازگشت ارتودنسی نامرئی شود می پردازیم و همچنین نکاتی را برای جلوگیری از این امر توصیه می‌کنیم.

یکی از موارد مهمی که باعث بازگشت ارتودنسی نامرئی می شود این است که فک جای زیادی برای باز شدن دندانها نداشته باشد و نیاز به کشیدن دندان باشد.مورد بعدی مشکلاتی است که در فک فرد وجود دارد و این مشکلات باعث احتمال برگشت ارتودنسی نامرئی می شود.

توصیه های مربوط به جلوگیری از بازگشت ارتودنسی نامریی پس از درمان

پس از اینکه این ارتودنسی از روی دندان شما جدا شد باید تا مدتها روشها و کارهایی را انجام دهید که موجب بازگشت دندان ها به حالت اولش نشود.اولین کار این است که پس از خارج کردن ارتودنسی از داخل دهان حداقل به مدت ۱۰ الی ۱۲ ماه از پلاک های ارتودنسی متحرک به طور منظم استفاده کنید و پس از پایان دوره ۱۲ ماهه بسته به دستور پزشک تا چند ماه هم به مدت ۳ الی ۴ روز در هفته از آن استفاده کنید. برخی اوقات نیاز به استفاده از این پلاک ها تا همیشه برای فرد توصیه می شود.

موارد مختلفی برای جلوگیری از برگشت حالت دندان ها وجود دارند که عبارتند از:

ریتینر هالیریتینر اسیکسنگهدارنده ثابتقیمت ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

ارتودنسی هزینه های مختلفی دارد این هزینه نسبت به نوعی که برای دندانتان انتخاب می‌کنید دارد  قیمت ارتودنسی نامرئی هم تحت تاثیر چند عوامل هستند که عبارتند از:

نوع مشکلشدت مشکلنوع ابزار و دستگاه هاافزایش تعداد مرحله های ارتودنسیکلینیک ارتودنسی که انتخاب می کنیدشهر و منطقه ای که در آن سکونت دارید و

در کل قیمت این ارتودنسی از ارتودنسی های دیگر گرانتر است و پزشک متخصص شما این قیمت را تعیین می کند که در ایران هم بر مبنای یورو محاسبه می شود.اگر بخواهیم به طور حدودی و تقریبی هزینه آن را اعلام کنیم حداقل قیمت ارتودنسی نامرئی برای یکی از فک ها سه هزار یورو است و ممکن است این هزینه نسبت به طول درمان و تعداد مراحل تا ۴ هزار یورو هم بالا برود.

دسته : ,
برچست ها :

مزایا و معایب ارتودنسی نامرئی را می دانید؟


تاریخ انتشار پست : 1400/11/24 بازدید : 0

قیمت ارتودنسی نامرئی نسبت به انواع دیگرش گران تر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد که توسط پزشک متخصص ارتودنسی تعیین می شود. قیمت این ارتودنسی در ایران با مبلغ روز یورو و دلار محاسبه می شود.ارتودنسی یکی از تخصص های مربوط به دندانپزشکی است که برای ترمیم کردن و زیباسازی چینش دندان ها به کار می رود.

در این روش از سیم های فلزی و قلاب های فلزی استفاده می شود. برخی اوقات افراد بعد از انجام مراحل ارتودنسی روی دندان به دلیل اینکه قلاب ها و سیم های آن مشخص است احساس می کنند ظاهر دهانشان زیبایی خود را از دست داده و حین خندیدن سیم ها و قلاب ها نمایان می شود.یکی از روش‌هایی که اکثراً در افراد بزرگسال برای ارتودنسی مورد استفاده قرار می گیرد انجام ارتودنسی نامرئی روی دندان می باشد.

این ارتودنسی به دلیل مدل شفافی که دارد ویژگی ها و معایبی هم به همراه دارد.

مزایای ارتودنسی شفاف:

مهمترین و اولین موردی که که می توان در مورد مزیت ارتودنسی نامرئی برشمرد دقیقاً نامرئی و شفاف بودن آن است که هیچ سیم یا قلابی روی آن وجود ندارد.

متحرک بودن

ایجاد درد و جراحت کمتر در دهان

ایجاد تحریک کمتر برای دندان و لثه و گونه

استفاده از مسواک و نخ دندان به راحتی

استفاده راحت و تاثیر گذاری کمتر روی فعالیت های روزمره

ساخت سفارشی با قالب مورد نظر برای بیمار

جداسازی از دندان در طول روز حداکثر به مدت ۲ ساعت

روشی مناسب برای ترمیم دندان های فاصله دار، دندان های پر، دندانهای کراس بایت، اوربایت و آندربایت

معایب ارتودنسی شفاف هم عبارتند از:

احتمال گم شدن به دلیل متحرک بودن

به همکاری بیشتری توسط بیمار نیاز دارد

باید به مدت ۲۲ ساعت در طول روز روی دندان قرار بگیرد

در مکان های عمومی هنگام خارج کردن از دهانتان جلوه خوبی ندارد

نمی توان برای همه افراد از آن استفاده کرد

ممکن است با دندان سازگاری نداشته باشد

دسته : ,
برچست ها :

پر کردن دندان با مواد سفید بهتر است یا سیاه؟


تاریخ انتشار پست : 1400/11/18 بازدید : 0

پر کردن دندان روشی برای بازسازی تاج دندانی است که دچار مشکل پوسیدگی دندان شده است . بعد از خالی کردن بخش پوسیده بطور کامل این دندانپزشک است که تصمیم میگیرد که دندان شما را با چه موادی پرکند . این سوال در ذهن بسیاری وجود دارد که پر کردن دندان با مواد سفید بهتر است یا سیاه ؟

منظور از مواد سفید در نود و پنج در صد موارد کامپوزیت دندان است . مواد پرکننده سفید دیگری هم چون گلاس آینومر و کامپوگلاس و … وجود دارند که هریک موارد کاربرد خاص خود را دارند.

نام اصلی مواد پر کننده دندان سیاه آمالگام است . در واقع این مواد چون ملغمه ای از نقره و جیوه است در ابتدا نقره ای رنگ است ولی به مرور زمان در بزاق نقره آن اکسیده و سیاه رنگ میشود .

پر کردن دندان جلو

در پر کردن دندان جلو حتما از ماده سفید باید استفاده شود . غیر ممکن است که با آمدن این مقدار زیاد تنوع و کیفیت خوب کامپوزیت دندان هیچ فردی راضی شود که دندانهای جلویی خود را با آمالگام پر کند .

معمولا در پر کردن دندانهای جلو از کامپوزیت های نانوهیبرید و میکروفیل استفاده میشود . این کامپوزیت ها قابلیت پولیش شدن و زیبایی زیادی دارند . معمولا از همین مواد پر کننده سفید دندان جهت کار زیبایی و سفید کردن دندان با روش کامپوزیت ونیر استفاده می کنند .

در ترمیم دندان شکسته جلو هم بهترین مواد سفید پر کننده دندان کامپوزیت ها هستند . در مورد دندان شکسته باید دقت شود که از کامپوزیت های با در صد فیلر بالا و مقاومت بالا استفاده شود تا دوباره دچار شکستگی دندان نگردید .

در موارد شکستگی های وسیع تاج معمولا بهتر است از روکش سرامیکی دندان و یا روکش زیرکونیا بهره بگیریم .

پرکردن دندان آسیاب

شاید بسیار از شما این جمله را از دندانپزشک خود شنیده باشید که در دندان آسیاب پر کردن با مواد سیاه بهتر از سفید است زیراکه مقاومت بیشتری دارد . این سخن تا ده سال پیش کاملا درست بود اما امروزه با آمدن نسل های جدید مواد پرکننده سفید دندان و کامپوزیت های با مقاومت بالا دیگر پر کردن دندانهای آسیاب با آمالگام لازم نیست . اگر هنوز دندانپزشکی این سخن را بر زبان آورد دو حالت دارد : یا مواد کامپوزیت با کیفیت بالا ندارد و یا اینکه توان و دانش پر کردن دندانهای آسیاب را با کامپوزیت ندارد .

در کلینیک دندانپزشکی مراجعین بسیاری جهت تعویض پرکردگی های سیاه قدیمی با مواد سفید مراجعه می نمایند . این کار چند حسن دارد :

دندانهای فرد زیبا میشوند .

چون آمالگام بر خلاف کامپوزیت با دندان باند شیمیایی نمیشود همیشه از درز بین آمالگام و دندان نشت پوسیدگی وجود دارد .با تعویض آمالگام با کامپوزیت پوسیدگی های زیر آمالگام نیز برطرف میگردند .

تشخیص پوسیدگی جدید در دندانهایی که با مواد سفید پرشده اند بسیار راحتتر است . در نتیجه در همان وهله اول جلوی پیشرفت آن گرفته میشود.

دسته : ,
برچست ها :

ارتودنسی یا لمینت؟ کدام بهتر است؟


تاریخ انتشار پست : 1400/11/18 بازدید : 0

دندان های کج و نامرتب می تواند اعتماد به نفس شخص را پایین بیاورد. اما خوشبختانه این روزها گزینه های زیادی برای صاف و مرتب کردن دندان ها وجود دارد که ارتودنسی و  لمینت دندان  دو مورد از محبوب ترین ها هستند. هر دوی اینها برای زیباتر کردن ظاهر دندان ها و لبخندی درخشان به وجود آمده اند اما عملکرد و مخاطب هر یک متفاوت از دیگری است. در اینجا به جزئیات عملکرد و ویژگی های لمینت و ارتودنسی دندان می پردازیم تا ببینیم کدام یک برای چه افرادی کارآمدتر می باشد.

فرق میان ارتودنسی و لمینت دندان

لمینت دندان بیشتر کاربرد زیبایی دارد و در مواردی همچون سفید و یکدست کردن دندان ها به کار می رود. اما ارتودنسی دندان  برای اصلاح ساختار فک و دندان به وجود آمده و در برطرف کردن مشکلاتی مثل اوربایت، آندربایت، کراس بایت و غیره از آن استفاده می شود.

 تنوع لمینت دندان نسبت به ارتودنسی محدودتر است‌. ارتودنسی انواع گوناگونی مثل ارتودنسی سیمی، لینگوال، سرامیکی و همچنین  ارتودنسی نامرئی  دارد.

به علاوه پس از انجام لمینت، دیگر به مطب مراجعه نخواهید کرد و مراقبتی جز رعایت بهداشت دهان و دندان نیاز نیست. اما پس از آنکه دستگاه های ارتودنسی را نصب کردید، باید ویزیت های دوره ای (معمولا ماهانه) را انجام دهید تا پزشک از وضعیت جدید دندان ها مطلع شده و در صورت نیاز دستگاه ها را دوباره تنظیم کند.

لمینت دندان توسط دندانپزشک عمومی انجام می شود اما برای انجام ارتودنسی دندان باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. متخصص ارتودنسی یک دوره تخصصی را در این زمینه گذرانده و دانش تخصصی آن را دارد.

از کجا بدانم کدام به دردم می خورد؟

اگر:

دندان هایتان زرد شده و با مسواک زدن هم نمی توان این مشکل را برطرف کرد

بین دندان ها کمی فاصله وجود دارد

می خواهید اندازه دندان هایتان را کمی بزرگ تر یا کوچک تر کنید

سطح دندان ها ناصاف است

دندان هایتان لب پر شده اند

می توانید لمینت دندان را به عنوان یک راهکار قطعی برای رفع این مشکلات در نظر بگیرید و روی آن حساب کنید. اما چنانچه:

دندان های شلوغی دارید

دندان ها به شدت کج شده و روی هم قرار گرفته اند

نامرتبی دندان ها به گونه ایست که مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را برایتان دشوار کرده

جویدن و گاز گرفتن لقمه های غذا برایتان مشکل و حتی دردناک است

مشکلاتی مثل اوربایت، کراس بایت، آندربایت دارید و هنگام بستن دهان، دندان ها به درستی روی هم قرار نمی گیرند

فرم دندان ها تقارن صورت را به هم ریخته

وقت آن است که به یک دکتر ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید تا با انتخاب مناسب ترین دستگاه ها و ابزار، دندان هایی صاف و یکدست برایتان ایجاد نماید.

دسته : ,
برچست ها :

لمینیت دندان چیست ؟


تاریخ انتشار پست : 1400/11/17 بازدید : 0

لمینت دندان ورقه نازکی از جنس چینی است که به جلوی دندان ها می چسبد. هدف از روکش لمینتی بهبود ظاهر دندان هاست. لمینت این کار را با تغییر رنگ دندان ها، پوشاندن ترک ها یا صاف کردن سطح دندان انجام می دهد. لمینت دندان همچنین می تواند به بستن شکاف های بین دندانی و تغییر اندازه دندان ها کمک کند. لمینت ها به صورت سفارشی و با توجه به فرم و اندازه دندان شخص ساخته می شود.

مزایای لمینت دندان

تعدادی از مزایای لمینت سرامیکی را در این بخش آورده ایم.

رفع بسیاری از مشکلات دندانی: لمینت دندان مشکلات زیبایی زیادی را برطرف می کند. مثلا برای سفید کردن دندان ها، پوشاندن فاصله بین دندانی، صاف کردن دندانی هایی که کمی کج هستند و همچنین برای کامل کردن دندان های لب پر شده می توان از لمینت دندان استفاده کرد.

طول عمر بالا: عمر لمینت ها ابدی نیست اما با مراقبت صحیح از آنها، مدت زمانی طولانی عمر می کنند. طول عمر متوسط لمینت دندان 15 سال است.

محافظت از مینای دندان: مینای دندان اولین محافظ دندان در برابر مواد غذایی است. اما مینا ممکن است به هر دلیلی فرسوده شده و تحلیل برود. لمینت می تواند از فرسودگی بیشتر مینای دندان جلوگیری کند.

معایب لمینت دندان

لمینت دندان علی رغم مزایای زیاد، معایبی نیز دارد که بهتر است آنها را هم بدانید.

نامناسب برای ناهنجاری های شدید: اگر دندان های شما روی هم قرار گرفته اند یا کجی آنها شدید است، لمینت گزینه مناسبی برای اصلاح آنها نیست. به علاوه، برای اصلاح مشکلات فکی، لمینت نمی تواند کمکی بکند.

امکان ترک خوردن یا شکستن: مواد سازنده لمینت در عین استحکام بسیار ظریف است. اگر عادت هایی مثل جویدن اجسام و غذاهای سفت مثل یخ و یا دندان قروچه دارید، احتمال ترک خوردن یا ورقه شدن سطح لمینت بسیار بالا می رود.

تمام ویژگی های لمینت و ارتودنسی دندان را بازگو کردیم. حال نویت شماست که با در نظر گرفتن شرایط فکی و دندانی و همچنین عادت های شخصی بهترین روش را برای مرتب کردن دندان های خود انتخاب نمایید.

دسته : ,
برچست ها :

آیا عمر مواد پر کردن دندان دائمی است؟


تاریخ انتشار پست : 1400/11/17 بازدید : 0

پوسیدگی بزرگترین تهدید برای سلامت دهان و دندان به شمار می رود. اگرچه می توان از بروز پوسیدگی دندان جلوگیری کرد، اما حدود 92 درصد از بزرگسالان حداقل یک دندان دائمی خراب دارند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که دندان پوسیده و خراب در دهان دارند، برای درمان باید از راهکار پرکردن دندان کمک بگیرید. پر کردن دندان یک راه حل موثر و طولانی مدت برای حفظ زیبایی لبخند شما است. اگر پوسیدگی دندان به موقع درمان نشود، شدت یافته و به اصطلاح، به ریشه دندان می رسد. در اینصورت، قبل از پر کردن، دندان باید عصب کشی شود. هزینه عصب کشی دندان بیشتر از پرکردن است. پس بهتر است قبل از رسیدن کار به جاهای باریک، اقدام به پر کردن دندان پوسیده کنید. اما آیا مواد پر کردن دندان را باید بعد از مدتی تعویض کرد؟ عمر مفید این مواد چقدر است؟

در این مطلب، پاسخ این سوالات را بررسی می کنیم و می بینیم تا چند سال می توان روی هر مواد پر کننده حساب کرد.

مواد پرکردن دندان چقدر عمر می کنند؟

عمر مفید مواد پرکردن دندان به طور متوسط 10 سال است. علاوه بر مواد مورد استفاده، عوامل دیگری نیز بر طول عمر این مواد اثر می گذارد. این عوامل عبارتند از:

عادت های غذایی

میزان رعایت بهداشت دهان و دندان

ضربه به دندان

وجود پوسیدگی در اطراف دندان پر شده

دندان قروچه هنگام خواب

پیشتر گفتیم که دوام مواد پرکردن دندان به نوع مواد مصرفی بستگی دارد. در جدول زیر عمر متوسط هر یک از مواد نوشته شده است.

نوع مواد مصرفی برای پرکردن دندان

طول عمر متوسط

آمالگام

15 سال

کامپوزیت

7 سال

سرامیک

15 سال

گلاس آینومر

5 سال


دسته : ,
برچست ها :

پاسخ متخصصان به مهترین سوالات لمینت دندان


تاریخ انتشار پست : 1400/11/9 بازدید : 0

اگر درباره لمینت های دندانی کنجکاو هستید و قصد دارید طرح لبخند خود را با کمک آن ها اصلاح کنید احتمالاً سوالات زیادی در ذهن خود دارید. در این مقاله به مهمترین پرسش ها پیرامون این ونیرهای دندانی پاسخ داده شده است.

1. آیا لمینت دندان در دوران بارداری قابل انجام است؟

خانم هایی که حامله هستند معمولاً باید به یک کلینیک دندانپزشکی که خدمات دندانپزشکی بارداری ارائه می دهند مراجعه کنند. آن ها در این دوران، تمام مشکلات دهان و دندان را به خوبی و زیر نظر متخصص برطرف می کنند. اما انجام پروسه های زیبایی دندان در این دوران به هیچ عنوان توصیه نمی شود. خانم های باردار بهتر است صبر کنند تا دوران بارداری به اتمام رسیده و پس از زایمان اقدام به نصب لمینت دندان کنند.

2. تفاوت روکش دندان با لمینت دندان چیست؟

روکش و لمینت دندان هر دو نوعی پروتز دندانی هستند که به جهت زیبایی و ترمیم دندان استفاده می شوند. اما این دو با هم متفاوت هستند. لمینت های دندانی لایه های بسیار نازکی هستند که پس از تراشیدن جزئی مینای دندان فقط به سطح جلوی دندان ها متصل می شوند.

اما روکش های دندانی پس از اینکه دور تا دور تاج دندان تراشیده شد همچون کلاهی روی دندان را می پوشانند. آن ها معمولا پس از عصب کشی دندان برای حفاظت از دندان عصب کشی شده استفاده می شوند.

3. لمینت دندان چه تفاوتی با ونیر کامپوزیت دندان دارد؟

لمینت و ونیر کامپوزیت هر دو نوعی ونیر دندانی هستند. آن ها لایه های نازکی هستند که به جهت زیبایی دندان استفاده می شوند. این دو در جنس، استحکام، نحوه آماده سازی و اتصال با هم بسیار متفاوت هستند.

لمینت های دندانی در لابراتوار و به صورت غیر مستقیم ساخته می شوند و طی یک جلسه مجزا توسط دندانپزشک به سطح دندان متصل می شوند. اما ونیرهای کامپوزیتی از ابتدا تا انتها در مطب دندانپزشک و به صورت مستقیم به دندان متصل می شوند.

4چه زمانی به لمینت دندان نیاز هست؟

لمینت ها راه‌حلی عالی برای افرادی هستند که دندان‌هایشان دچار تغییر رنگ، سایش، شکستگی، نامرتبی، ناهمواری یا نامنظمی است. از این ونیرها همچنین برای بستن فواصل دندانی استفاده می شود و در کل تمام کاربردهای آن ها جهت زیباسازی طرح لبخند است

5. هزینه لمینت دندان چقدر است؟

بسته به اینکه چه تعداد از دندان هایتان نیاز به لمینت دارند و اینکه در کدام شهر یا کلینیک دندانپزشکی قصد انجام این کار را دارید هزینه این ونیرها به ازای هر واحد بیششتر از 3 میلیون تومان است.

6. آیا دندان لمینت شده همچنان دچار پوسیدگی می شوذ؟

اگر از لمینت ها به خوبی مراقبت شود طول عمر زیادی خواهند داشت و با مشکلاتی از قبیل پوسیدگی دندان مواجه نخواهید شد. اما اگر بهداشت دهان و دندان رعایت نشود حتی با وجود لمینت شدن دندان، باز هم احتمال پوسیدگی وجود خواهد داشت.

7. آیا این پروسه قابل برگشت است؟

از آنجایی که یک لایه بسیار نازک از مینای دندان باید قبل از نصب لمینت های سرامیکی تراشیده شود، این پروسه برگشت ناپذیر است. زیرا مینا دیگر نمی تواند خودش را ترمیم کند. بنابراین حتی اگر لمینت خراب شود باید دوباره آن را به لمینت دندان یا ونیر کامپوزیت پوشش داد.

8. ماندگاری و طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

ونیرهای دندانی ساخته شده از سرامیک طوری طراحی شده اند که بین 10 تا 15 سال دوام داشته باشند. با این حال در صورت مراقبت مناسب و اصولی از آن ها می توان انتظار داشت که بیشتر از 20 سال نیز دوام داشته باشند.

دسته : ,
برچست ها :

آیا لمینت می تواند دندان های کج را صاف کند؟


تاریخ انتشار پست : 1400/11/6 بازدید : 0

لمینت سرامیکی دندان یکی از بهترین روش ها برای اصلاح طرح لبخند است و هر ساله شمار زیادی از افراد با کمک این روش به لبخندی بهتر و زیباتر دست پیدا می کنند. لمینت ها در اصل نوعی ونیر دندانی هستند به این معنی که لایه ها یا پوسته های نازکی بوده که به سطح جلوی دندان متصل می شوند. آن ها کاربردهای بسیار زیادی دارند و گفته می شود می توان با کمک لمینت ها حتی دندان های کج را نیز صاف کرد. در این مقاله به صورت مختصر درباره لمینت ها و توانایی آن ها در منظم کردن دندان ها اطلاعاتی ارائه شده است.

آیا لمینت واقعا می تواند دندان های کج را صاف کند؟

پاسخ سوال مطرح شده به این بستگی دارد که دندان‌های شما چقدر و تا چه اندازه کج هستند. چنانچه شما مشکل ناهنجاری فکی نداشته باشید و تنها یک یا تعداد کمی از دندان های شما در طرح لبخند به صورت محدود و خفیف کج باشند لمینت دندان بهترین گزینه ممکن برای صاف کردن آن ها است. از این رو به لمینت ها ارتودنسی فوری  هم گفته می شود زیرا در یک جلسه دندان های کج را مرتب می کنند.

اما اگر مشکل ناهنجاری و ناترازی فکی وجود داشته باشد و به دنبال آن بیشتر دندان ها کج شده باشند لمینت دندان به هیچ عنوان قادر به مرتب کردن این دندان ها نیست. روش های دیگری برای منظم و صاف کردن دندان های بسیار کج وجود دارد که با کمک آن ها دندان ها اصولی و از ریشه منظم می شوند.

چه افراد دیگری کاندید مناسبی برای لمینت دندان هستند؟

تنها کاربرد لمینت دندان صاف و منظم کردن دندان های نسبتا کج نیست، اگر شما هر یک از مشکلات زیر را در طرح لبخند خود دارید می توانید کاندید خوبی برای انجام لمینت دندان باشید:

تغییر رنگ دائمی دندانی به طوری که با هیچ روشی برنمی گردد

ایجاد لک بر روی دندان

ترک خوردگی، لب پر شدگی و شکستگی دندان

فاصله بین دندان ها (مخصوصا فاصله بین دو دندان جلو در هر فک)

کوتاه بودن یک یا چند دندان

مزایای منظم کردن دندان ها با لمینت چقدر است؟

اصلاح طرح لبخند و یا مرتب کردن دندان هایی که به صورت خفیف کج و نامرتب هستند با لمینت های دندانی می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. کوچکترین مزیت لمینت ها سفید و درخشان کردن طرح لبخند است به طوری که زیبایی لبخند اعتماد به نفس فرد را چند برابر بیشتر می کند. سایر مزایای لمینت دندان عبارتند از:

کمک به محافظت از دندان

افزایش طول عمر دندان

جلوگیری از پوسیدگی دندان ها

جلوگیری از تغییر رنگ و لک شدن دندان ها

و ...

هزینه لمینت دندان برای دندان های کج چقدر است؟

بسته به نوع و تعداد لمینت ها و دندانپزشکی که درمان را برای شما انجام می دهد، هزینه لمینت دندان می تواند از 3 میلیون تومان به ازای هر واحد شروع شود. البته در مراکز جهاد دانشگاهی یا کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دولتی و کلا از این دست مراکز هزینه ها ممکن است کمتر باشد.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد