سیب سلامت - آرشیو 1400/10

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 3088
» بازديد ديروز : 1402
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 4489
» بازديد سال : 3087
» بازديد کل : 8210
» اعضا : 0
» مطالب : 1947

5 نکته جهت انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب برای کودکان


تاریخ انتشار پست : 1400/10/29 بازدید : 0
1. از دندانپزشک کودکان کمک بگیرید

اگر به هیچ عنوان هیچ ایده ای جهت یافتن یک متخصص ارتودنسی خوب ندارید می توانید از متخصص دندانپزشکی کودکان کمک بگیرید. کافیست سری به دندانپزشک فرزند خود بزنید و بعد از انجام یک معاینه ساده اولیه، از او درخواست کنید شما را به یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران یا هر شهر دیگری که در آن زندگی می کنید ارجاع دهد.

دندانپزشک کودکان حتما در میان دوستان خود و یا ارتودنتیست های شناخته شده یک نفر را به شما معرفی می کند. شما می توانید با این ارجاع درمان ارتودنسی دندان کودک خود را در اولین فرصت آغاز کنید.

2. به دنبال ارتودنتیستی باشید که بیشتر با درمان کودکان سر و کار دارد

بسیار مهم است که درمان ارتودنسی دلبند خود را نزد متخصصی انجام دهید که با کودکان سروکار دارد. در واقع به ارتودنتیستی بیشتر اعتماد کنید که در طول سالیات خدمت خود، برای کودکان بسیاری درمان ارتودنسی انجام داده زیرا تفاوت زیادی بین یک ارتودنتیست که فقط درمان ارتودنسی بزرگسالان را انجام داده با متخصصی که بیشتر با درمان بچه ها سرو کار داشته وجود دارد.

3. تجربه، دانش و مهارت متخصص را دست کم نگیرید

در خصوص ارتودنسی بزرگسالان عنوان می شود که تفاوتی ندارد برای درمان پیش چه دندانپزشکی می روید، تنها کافیست آن دندانپزشک دارای تخصصص ارتودنسی و ناهنجاری های فکی باشد. اما در خصوص ارتودنسی کودکان قضیه تفاوت دارد. بیشتر دندانپزشکان بر این باورند که برای درمان ارتودنسی کودکان تنها باید نزد بهترین متخصص ارتودنسی که در نزدیکی محل زندگی شما است صورت بگیرد.

این متخصص نه تنها باید دارای تخصص ارتودنسی باشد بلکه دست کم 5 سال سابقه، دانش و مهارت درمان انواع ارتودنسی نامرئی، مرئی، ثابت و متحرک را داشته باشد. تجربه همیشه یکی از مهمترین ملاک های انتخاب متخصصان خوب است.

4. به فکر نزدیکی مطب متخصص به محل زندگی خود باشید

کودک شما قرار است برای یک مدت نسبتاً طولانی (میانگین 1.5 سال) تحت درمان ارتودنسی باشد. در طول درمان نیز باید به صورت ماهانه (معمولا هر 3 تا 6 هفته) او را به مطب متخصصش ببرید. این یعنی قرار است شما در طی درمان بارها فرزند خود را از خانه به مطب متخصص ببرید.

فکرش را بکنید که محل مطب ارتودنتیست دور از خانه شما باشد. مثلاً فرض کنید شما کرج هستید و متخصص فرزندتان در تهران. شما هر ماه و برای مدت چند سال باید سر وقت برای جلسات دوره ای فرزندتان را بردارید و به تهران بروید. این شاید برای شما خسته کننده نباشد اما برای فرزندتان واقعا می تواند دلهره آور باشد. بهتر است نزدیک ترین مطب ارتودنسی به خانه خودتان را جهت شروع درمان دلبندتان انتخاب کنید.

این باعث می شود که هزینه هایتان تا حد زیادی کاهش یابد زیرا هزینه ارتودنسی دندان به خودی خود می تواند بالا باشد و با انتخاب یک مطب دورتر هزینه های خود را بیشتر خواهید کرد.

5. محیط مطب شاید مهمترین معیار انتخاب متخصص نباشد، اما کم اهمیت نیست

طی هر جلسه ویزیت دوره ای، شما و کودک دلبندتان تنها با شخص ارتودنتیست ملاقات ندارید بلکه با مجموعه ای از پرسنل در یک مطب در ارتباط خواهید بود.

بنابراین بسیار مهم است که محیط مطب و خلق و خوی پرسنل مطب کاملا مناسب با شرایط کودک شما و سن و سال او باشد. از آنجا که بخشی از کار ارتودنسی توسط متخصص به دستیاران او محول می شود بنابراین انتخاب کلینیک یا مطبی که دستیاران و پرسنل خوبی دارد می تواند روند درمان ارتودنسی کودک شما را خاطره انگیز تر کند.


همچنین محیط مطب باید حتماً متناسب با سن و سال کودکان باشد. تمام دیزاین و المان های هر مطب ارتودنسی کودکان باید با روحیات کودکانه همخوانی داشته باشد. سعی کنید برای احترام به فرزند خود حتما متخصصی انتخاب کنید که خودش عالی باشد، مطب و پرسنلش هم در حد عالی باشند.

بیشتر بخوانید:  ونیر کامپوزیت

دسته : ,
برچست ها :

زاو درد و جراحی لاغری


تاریخ انتشار پست : 1400/10/27 بازدید : 0

مفاصل ما وزن بدن را تحمل می کنند. هر چه وزن بدن بیشتر باشد، عملکرد صحیح مفاصل دشوار تر می شود. تغییرات جزئی در وزن بدن می تواند تاثیر فراوانی بر درد های مفصلی از جمله زانو درد داشته باشد.

محققان در مطالعه ای درباره ی ارتباط تغییرات شاخص توده بدن ) محاسبه bmi ) زانو درد که به روی ۵۹۴ خانم طی ۱۴ سال انجام شد، دریافتند که افرادی که BMI بالاتری دارند، بیشتر مستعد زانو درد هستند. طبق تحقیق دیگری افرادی که BMI آنها بالاتر از ۲۷ باشد سه برابر افراد دیگر مستعد آرتروز زانو هستند.

همچنین چربی اضافه وزن می تواند موجب ترشح هورمونی به نام لپتین شود که برخی دانشمندان معتقدند این هورمون نقش مهمی در بروز آرتروز دارد. علاوه بر این چربی بدن می تواند ماده ای آزاد کند که موجب التهاب بدن شود. هر دوی این عوامل که با نام فاکتور نکروز دهنده ی تومور آلفا و اینترلوکین ۱ شناخته می شوند، نقش مهمی در آسیب غضروفی شایع در آرتروز دارند.

کاهش وزن برای کمک به زانو درد

خبر خوب این است که مطالعات نشان می دهند که افراد چاق مبتلا به آرتروز می توانند با کاهش وزن از طریق تغییر رژیم غذایی و ورزش زانو درد خود را به نصف کاهش دهند. کاهش وزن یکی از مهمترین فاکتورها در حفظ سلامت زانو و درمان آرتروز زانو می باشد.

چرا باید به آرامی وزن کم کنیم؟

مطالعه ای طی ۱۸ ماه روی افراد چاق انجام شد و در این آزمایش سه گروه به روش های متفاوتی وزن کم کردند. گروه اول با رژیم، گروه دوم با ورزش و رژیم و گروه سوم با ورزش این کار را انجام دادند. (اگر چه گروه اول و دوم بهتر از گروه سوم وزن کم کردند) اما تحقیقات نشان داد بدن هر شخصی به روشی خاصی وزن کم می کند.

با این حال، ترکیب رژیم غذایی صحیح و ورزش مناسب در کنار یادگیری برای تغییر عادات غلط بهترین راه برای کاهش وزن موثر می باشد. قرص های لاغری و جراحی لاغری نیز می تواند برای درمان چاقی مفرط مفید واقع شود.

کاهش وزن آرام در سلامت بدن بسیار اهمیت دارد از این رو رژیم های لاغری سریع تاثیر منفی بر سلامتی فرد دارند. پزشکان معتقدند که کاهش ۱۰ درصد از وزن بدن باید طی برهه زمانی ۶ ماهه انجام گیرد. کاهش کالری های دریافتی روزانه به ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری (اگر از چاقی مفرط رنج می برید این عدد می تواند ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری باشد) منجر به کاهش وزن سالم نیم تا یک کیلو در هر هفته خواهد شد.

دسته : ,
برچست ها :

هزینه لمینت دندان در ایران از آمریکا ارزان تر شد


تاریخ انتشار پست : 1400/10/27 بازدید : 0

آمار نشان می دهد که با وجود افزایش تدریجی هزینه های لمینت دندان هنوز که هنوز است قیمت این روش درمانی در ایران نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته به طرز چشمگیری ارزان تر است. اگر، به طور مثال در آمریکا، برای لمینت به طور متوسط 900 دلار خرج می کنید، در ایران با 80 تا 90 دلار می‌توانید از مزیت های لمینت در ترمیم دندان هایتان برخوردار شوید. به همین دلیل بسیاری از ایرانیان خارج از کشور ترجیح می دهند دندان هایشان را در داخل کشور لمینت کنند. در این گزارش با تعرفه واقعی لمینت در ایران آشنا خواهید شد.

لمینت دندان چیست؟

در ایران بسیاری از مردم فرایند لمینت دندان را تجربه کرده اند: یک روکش بسیار نازک که با دقت و وسواسی منحصر به فرد روی دندان می نشیند و رنگ و طول و اندازه اش را متناسب با معیارهای یک دندان سالم تغییر می دهد.


لمینت نه فقط در زیباتر جلوه کردن طرح لبخند موثر است بلکه عملکرد دندان را بهبود می دهد. به همین دلیل این یکی از محبوب ترین راه ها برای ترمیم و زیبایی دندان به شمار می رود. با وجود این نگرانی ها در مورد افزایش هزینه های درمانی و محدودیت هایی که شرکت های بیمه برای عمل های زیبایی و ترمیمی در نظر می گیرند، بسیاری از مردم را در مورد لمینت دندان هایشان به شَک و تردید می اندازد: راستی لمینت دندان در ایرانِ، سال 1400 چقدر آب می خورد؟


جدول هزینه لمینت دندان در سال 1400

قبل تر اشاره شد که به رغم افزایش نسبی هزینه لمینت کردن دندان، هنوز این مدل از روش درمانی در ایران نسبت به دیگر کشورها مقرون به صرفه تر است. در جدول زیر تلاش کردیم قیمت لمینت دندان در ایران را با توجه به فاکتورهای مختلف تخمین بزنیم.


جنس لمینت دندان


هزینه (به ازای هر عدد)


لمینت زیرکونیا B


1900000


لمینت زیرکونیا A


2250000


لمینت ویتا


3200000


IPS ایمکس


4250000


فلدسپاتیک


5000000


گلس سرامیکی


4950000


ریل لایف


5550000

در تخمین هزینه لمینت کردن دندان، عوامل بسیاری نقش دارند، از تعداد دندان هایی که به لمینت نیاز دارند گرفته تا هزینه لابراتوار و دستمزد پزشک متخصص تر. در ادامه خواهیم گفت که هر یک از این عوامل چطور در قمیت تمام شده لمینت دندان تاثیر می گذارند.


دسته : ,
برچست ها :

این اولین سوالی است که بلافاصله پس از مطالعه جدول تعرفه ارتودنسی نامرئی در ذهن متبادر می شود. اینکه بالاخره آیا می ارزد آن همه پول بدهیم و ارتودنسی نامرئی انجام دهیم؟! بله! بی تردید ارزشش را دارد. کافی است نگاهی به مزایای ارتودنسی نامرئی بیندازید تا شما هم با ما هم نظر بشوید:


به راحتی تمیز می شود

تحمل بریس های سنتی کار سختی است، به ویژه وقتی می خواهید به میهمانی بروید، چیزی بخورید و لذت ببرید و در آخر بریس ها را تمیز کنید، حسابی به دردسر می افتید. اما الاینرهای ارتودنسی نامرئی را می توانید خیلی راحت از دهان تان خارج کنید، تر و تمیزش کنید و دوباره بگذارید سر جایش.


لازم نیست هر بار به پزشک مراجعه کرد

یکی از گرفتاری های بریس سنتی این است که باید دائما به دندانپزشک مراجعه کنید تا او سیم ها را تنگ کند اما برای تنظیم اینویزیلاین ها نیازی ندارید که هر دفعه بروید پیش دندانپزشک.


برای همه سنین مناسب است

معمولا پزشکان توصیه می کنند که برای کار گذاشتن اینویزیلاین روی دندان کودکان تان چند سالی صبر کنید و بگذارید او به دوره نوجوانی برسد و آن وقت دست به کار شوید. دلیلش هم این است که کودکان توان نگهداری و مراقبت لازم را ندارند. با وجود این اینویزیلاین برای همه سنین از نوجوانی تا بزرگسالی مناسب است.


درد ندارد

هر بار که برای تنظیم بریس های سنتی به دندانپزشکی می روید و یا حتی وقتی در خانه مشغول جویدن غذا هستید ممکن است مجبور باشید برای یک دوره هر چقدر کوتاه دردی تحمل کنید. درحالیکه در ارتودنسی دندان از نوع نامرئی نامرئی نیازی نیست دائما اینویزیلاین ها را تنظیم کنید. همین طور می توانید هنگام غذا خوردن به راحتی از دهانتان درش بیاورید و باز از نو بگذارید سرجایش.

دسته : ,
برچست ها :

علائم زانو درد ناشی از چاقی


تاریخ انتشار پست : 1400/10/26 بازدید : 0

همانطور که در بالا گفته شد، جراحی اسلیو معده تنها زمانی باعث تسکین زانو درد می شود که علت این درد چاقی و اضافه وزن بیش از حد باشد. حالا از کجا بدانیم که درد زانو به دلیل چاقی است؟ اگر علائم زیر را در ناحیه زانو مشاهده می کنید، احتمالا باید به دنبال راهی برای کاهش وزن باشید.

· احساس درد در قسمت جلوی زانو در حین فعالیت و پس از اتمام آن

· احساس درد پس از نشستن طولانی مدت

· تورم، احساس سفتی و کاهش دامنه حرکات

· عدم تعادل هنگام راه رفتن

·احساس درد هنگام خم کردن زانو یا بالا و پایین رفتن از پله‌ها

عمل اسلیو معده چگونه به کاهش زانو درد کمک می کند؟

جراحی اسلیو معده به طور مستقیم تاثیری بر کاهش درد زانو ندارد. و همانطور که پیشتر گفتیم برای کاهش اضافه وزن مفرط صورت می گیرد. پس آنچه که باعث تسکین زانو درد در افراد چاق می شود کاهش وزن است. و نقش اسلیو معده کمک به بیمارانی است که با ورزش و رژیم غذایی نمی توانند از وزن خود بکاهند.

در ادامه ببینیم کاهش وزن با چه مکانیسمی به کاهش زانو درد کمک می کند.

کاهش فشار بر مفاصل

کاهش هر کیلو وزن می تواند فشار مفصل زانو را تا ۴ کیلو در هر قدم کاهش دهد. مثلا اگر ۵ کیلوگرم وزن کم کنید تا ۲۰ کیلوگرم فشار از روی زانوها برداشته می شود. البته بعد از عمل اسلیو معده وزن بسیار بیشتری از این اعداد را کم خواهید کرد. به طور کلی، فشار کمتر به معنای فرسایش کمتر زانو و کاهش احتمال بروز آرتروز می باشد.

بهبود فعالیت های فیزیکی و راه رفتن

بر اساس مطالعاتی که در این زمینه انجام شد، کسانی که ۳ تا ۵ کیلوگرم وزن کم کردند، توانستند به طور متوسط ۵۲۲ متر را در ۶ دقیقه طی کنند. در مقابل، کسانی که ۱۰ تا ۲۰ درصد از وزن خود را کم کردند در همین زمان توانستند ۵۴۲ متر را بپیمایند. البته ۲۰ درصد از اعضای گروه نیز توانستند مسافتی بیش از ۵۵۹ متر را طی کنند. در نتیجه می توان گفت که کاهش وزن تاثیر مثبت شگرفی بر توانایی فرد در راه رفتن می گذارد.

ورزش کردن برای کسانی که بیش از اندازه چاق هستند یک کار تقریبا محال به نظر می رسد. اما بعد از جراحی اسلیو و پس از مدتی که وزن زیادی را از دست دادید، می توانید ورزش را شروع کنید. ماهیچه های اطراف زانو با ورزش قوی تر می شوند و در نتیجه، بهتر و سریع تر می توانید راه بروید و درد کمتری را احساس نمایید.

کاهش التهاب بدن

آرتروز برای سال ها دلیل التهاب مفاصل شناخته می شد اما مطالعات اخیر نشان می دهند که التهاب یکی از عوامل به وجود آورنده آرتروز است و نه عوارض آن. اضافه وزن می تواند التهاب بدن را افزایش داده و در نتیجه موجب درد مفاصل شود. کاهش وزن شدید، التهاب و بار مفاصل را به اندازه کافی کاهش می دهد تا پیشرفت بیماری را در افراد دارای اضافه وزن و چاق تغییر دهد.. کاهش ۱۰ درصد از وزن بدن التهاب بدن را به طرز قابل توجه ای کاهش می دهد. حتی پرخوری می تواند واکنش سیستم ایمنی انسان را برانگیخته و موجب افزایش التهاب شود.

دسته : ,
برچست ها :

هزینه روکش دندان در سال 1400


تاریخ انتشار پست : 1400/10/25 بازدید : 0

روکش دندان یکی از اصلی ترین روش های ترمیم دندان های پوسیده است. همانطور که می‌دانید یکی از بیشترین مراجعان کلینیک های دندانپزشکی مربوط پوسیدگی دندان می‌باشد. ما امروز در این مطلب سعی داریم تا اطلاعات بسیار خوبی را در زمینه ترمیم دندان پوسیده به کمک روکش های دندانی و هزینه های آن در سال 1400 را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. لطفا تا اتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیار خوبی را در این زمینه به دست بیاورید.

هزینه روکش تمام سرامیکی دندان

روکش هایی که تمام لایه های آن ها از جنس سرامیک است این روزها رایجترین و مرغوب ترین روکش های دندانپزشکی به شمار می روند. هرچند که استحکام این نوع روکش ها به اندازه روکش فلز سرامیک یا زیرکونیا نیست اما از نظر زیبایی طبیعی بسیار به دندان واقعی خودمان نزدیک هستند.

همچنین درمورد هزینه ایمپلنت های دندانی بیشتر بدانید.

قیمت روکش تمام سرامیک یا همان روکش سرامیکی دندان با توجه به کیفیت ساخت آن در لابراتوار چیزی بین 1 تا 2.5 میلیون تومان متغییر است و بسته به منطقه جغرافیایی شما نزدیک به 1 میلیون باشد و یا حتی از 2.5 نیز بیشتر شود.

هزینه روکش های فلزی

برخی از روکش ها تماما از جنس فلز هستند و در ساختارشان ممکن است تنها یک فلز یا تعدادی از آلیاژهای فلزی وجود داشته باشد. به عنوان مثال ما روکش استیل ضد زنگ داریم که بیشتر در دندانپزشکی کودکان برای مراقبت از دندان های شیری استفاده می شود.

فلزاتی مانند طلا و نیکل و … نیز می توانند برای ساخت روکش ها استفاده شود که قیمت روکش در نهایت قیمت روز خواهد بود. از بین فلزات هزینه روکش های استیل کمتر از همه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به بوی بد دهان می‌توانید بر روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

روکش دندانی مناسب برای شما

اگر قصد دارید دندان خود را روکش کنید در انتخاب نوع روکش آزاد هستید اما نظر دندانپزشک نیز در تصمیم نهایی شما قطعا تاثیر خواهد گذاشت. اگر به فکر زیبایی دندان های خود هستید و دوست ندارید روکش های غیر هم رنگ داشته باشید قطعا انتخاب روکش های زیرکونیا و تمام سرامیک برای شما بهتر است و البته باید به فکر هزینه روکش دندان ساخته شده از این دو ماده هم باشید.

اگر فکر می کنید نیاز به یک روکش قوی و متسحکم دارید نیز باید به فکر روکش های فلز سرامیک یا فلزی باشید زیرا استحکام آن ها باعث می شود تا سالیان سال دندان شما محافظت شود. از همه مهمتر هزینه روکش دندان ساخته شده از فلزات ارزان تر خواهد بود.

سخن پایانی

مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر باعث می‌شود تا شما با اطمینان کامل بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده و سلامت خود بگیرید و دچار پشیمانی نشوید. شما می‌توانید با مطالعه مقالات سایت ایمپلنت دندان پایگاه سلامت دهان و دندان اطلاعات بسیار خوبی را در زمینه هزینه روکش های به دست آورید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. 

دسته : ,
برچست ها :

روش‌های تولید طلای سبک


تاریخ انتشار پست : 1400/10/20 بازدید : 0

قطعاً اصطلاح طلای سبک، می‌تواند اصطلاحی آشنا برای علاقه‌مندان به صنعت طلا و جواهرسازی و همچنین مشتریان این حوزه لوکس باشد، چرا که از سال‌های انتهایی قرن گذشته و ابتدای قرن معاصر، استفاده از زیورآلات و طلای کم وزن به یکی از پرکاربردترین و پرتقاضاترین صنایع و محصولات ساخته شده از فلز گران‌بهای طلا شناخته شده است.

پیدایش این نوع طلا در واقع به سال‌های ابتدایی دهه ۱۹۸۰ میلادی برمی‌گردد که قطعاً توانست صنعت تولیدات طلا و جواهرات و صنایع وابسته با این فلز گران‌بها را متحول نماید و همچنین به افراد و خانواده‌های متوسط کمک نماید تا بتوانند از زیورآلات طلا استفاده نمایند.

در واقع باید گفت که امروزه تقریباً نیمی از طلای موجود در جهان را انواع مختلف طلای سبک تشکیل می‌دهد. ما در این مقاله سعی داریم که به بررسی مفهوم طلای سبک، تاریخچه پیدایش این نوع طلا و انواع روش‌های تولید آن بپردازیم تا در هنگام خرید طلای سبک و ارزان، اطلاعات کافی داشته باشید.

روش‌های تولید طلای سبک

به‌طور کلی باید گفت که چهار روش تولید انواع زیورآلات طلا و جواهر در دنیا وجود دارد:

ساخت طلا به روش ریخته‌گریساخت طلا به روش پرس کاریساخت طلا به روش الکتروفرمینگساخت طلا به روش ساخت دستی یا همان روش سنتی

اما لازم به ذکر است که برای تولید انواع طلای سبک تنها از دو روش ساخت طلا به روش پرس کاری و ساخت طلا به روش الکتروفرمینگ استفاده می‌شود. بنابراین ما در این بخش از مقاله سعی داریم که به معرفی و بررسی این دو روش خاص بپردازیم.

ساخت طلا به روش پرس کاری

در حال حاضر باید گفت که درصد بیش‌تری از طلا و جواهرات ساخته شده از طلای کم وزن در صنعت طلاسازی با روش پرس کاری ساخته می‌شوند؛ در واقع به جرات می‌توان گفت که ساخت طلا و جواهرات به روش پرس کاری ارزان‌ترین را برای تولید زیورآلات این فلز گران‌قیمت می‌باشد. در این روش زیورآلات طلا معمولاً به‌صورت عمده و سری تولید می‌شوند.

البته باید گفت که ساخت جواهرات با طرح‌های خاص و پرکار به این روش امکان‌پذیر نخواهد بود؛ البته این بیش‌تر به‌دلیل آن است که دستگا‌های پرس معمولاً زیورآلاتی با طرح مشخص، وزن سبک و تعداد بالا تولید می‌کنند که در واقع همین تولید انبوه در زمان کوتاه است که می‌تواند برای صاحبان این صنعت سود و توجیه اقتصادی مناسبی داشته باشد.

بیشتر بخوانید : خرید انگشتر طلا

ساخت طلا به روش الکتروفرمینگ

امروزه ساخت طلا به روش الکتروفرمینگ نسبت به روش ساخت طلا به روش پرس کاری، موفق‌تر بوده و دائماً در حال توسعه و پیشرفت می‌باشد. در حال حاضر در تولید تولید طلا و جواهرات سبک وزن و ظریف و مجسمه‌های تزیینی ظریف و سبک از روش الکتروفرمینگ استفاده می‌شود. تنوع کار و ساخت انواع زیورآلات به این روش بسیار بالا بوده و می‌توان طرح

بسیاری را برای ساخت انواع مدل‌ها و طرح‌ها مانند انواع گوشواره، آویز، گل یا سنجاق سینه زنجیر، النگو، دستبند و…، با استفاده از این روش ساخت. همچنین ساخت زیورآلات مخصوص کودکان که بدن و لباس‌های آن‌ها تحمل جواهرات سنگین وزن را ندارد نیز می‌توانند از طلای سبک و به روش الکتروفرمینگ ساخته شوند.


علاوه بر آن می‌توان با ترکیب طلای سبک، با مواد و فلزات مدرن و کاربردی دیگر مانند تیتانیوم، پلاتین و…، علاوه بر بهینه سازی تولیدات، کاهش استفاده از منابع گران‌بها و مهم و البته کمیاب مانند فلز طلا می‌توان از آن در حوزه‌های مختلف دیگری مانند الکترونیک، پزشکی، مخابرات و…، استفاده نمود.


در واقع باید گفت که اهمیت روش الکتروفرمینگ در ساخت طلا و جواهرات سبک وزن، در این است که با این روش می‌توان انواع متنوعی از طرح‌های پیچیده و نامتعارف را با تمام جزئیات آن ساخت. ساخت و تولید طلا و جواهرات با طراحی ۳ بعدی نیز از مزایای استفاده از روش الکتروفرمینگ است.

بنابراین ساخت طلای کم وزن به روش الکتروفرمینگ با وجود هزینه بسیار بالای اقتصادی آن نسبت به ساخت طلای سبک به روش پرس کاری، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در واقع می‌توان گفت که روش الکتروفرمینگ تقریباً جدیدترین تکنولوژی برای تولید طلا و جواهرات سبک وزن در جهان به‌شمار می‌آید.

منبع ؟: طلافروشی انلاین آزادی

دسته : ,
برچست ها :

رنگ استخر دو جزئی (پلی آمید)


تاریخ انتشار پست : 1400/10/20 بازدید : 0

رنگ استخر  پلی آمید دو جزئی که بر پایه اپوکسی های مقاوم ساخته شده است این قابلیت را دارد که در مقابل فشارهای هیدروکسی بسیار بالا مقاومت نموده و با قدرت حدود ۱ مگا پاسکال برروی سطح سیمانی و بتنی اجرا شود.

رنگ استخری پلی آمید را می توان برروی انواع رنگ استخری اجرا نمود و عملا نیازی به جدا سازی کلید رنگ استخری قبلی وجود ندارد.

خاصیت آب بندی استخر توسط رنگ استخری پلی آمید بسیار مورد توجه سازندگان استخر قرار گرفته است .

محیط یک پارچه و غیر قابل نفوذ ایجاد شده توسط رنگ استخری پلی آمید می تواند از بروز رطوبت و نم در دیواره و کف استخر جلوگیری نماید.

رنگ استخری پلی آمید در دو نوع صنعتی و زینتی تولید شده که بر حسب مورد استفاده قابل عرضه می باشد عایق کاری استخر توسط رنگ استخری پلی آمید بسیار اقتصادی بوده و سریعاً قابل بهره برداری میباشد.

مشخصات رنگ استخری پلی آمید ۲ جزیی اجزای تشکیل دهنده :

رزین رنگی

رنگ : به سفارش مشتری

قدرت چسبندگی : بیش از ۸ مگا پاسکال

قابلیت تحمل برودت و حرارت : ۳۰ – تا ۱۲۰ + درجه سانتی گراد

زمان خشک شدن سطحی در° ۲۵ : حدود ۴۵ دقیقه

زمان خشک شدن نهایی در °۲۵ : حدود ۳۶ ساعت

ضخامت — ایجاد شده : حدود ۴۰۰ میکرون

زیرکار مناسب : فلز و بتن و سیمان

موارد مصرف رنگ استخری پلی آمید :

رنگ استخری مناسب استخر پرورش ماهی

رنگ استخری مناسب استخرهای کشاورزی

آب بندی استخر های بتنی توسط رنگ استخری پلی آمید

رنگ استخری حوضچه های مواد شیمیایی و اسیدی (در محدوده فنی مجاز )

ملاحضات

پوشش به ازای ۱ کیلو گرم : حدود ۵ متر مربع

بسته بندی : به سفارش مشتری

حلال : تینر فوری l5

وزن مخصوص : ۵ کیلو گرم

بیشتر بخوانید :

ساخت استخر نگهداری استخر
دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد