سیب سلامت - آرشیو 1399/12

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 126
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 125
» بازديد سال : 2609
» بازديد کل : 3846
» اعضا : 0
» مطالب : 812

مزایا و معایب ارتودنسی متحرک نامرئی


تاریخ انتشار پست : 1399/12/13 بازدید : 0

ارتودنسی متحرک نامرئی

ارتودنسی متحرک نامرئی یک فن آوری مدرن است که با استفاده از یک فناوری سه بعدی کامپیوتری طراحی می شود که از طریق آن چندین بریس شفاف تولید می شود.هر کسی نمی تواند به اختیار خود از آن ها استفاده کند. بریس های نامرئی از مواد اکریلیک شفاف با اندازه های مختلف ساخته می شوند که با توجه به اندازه دندان های بیمار گرفته می شوند و بر روی دندان ها قرار می گیرند.

مزایا

این نوع ارتودنسی به راحتی قابل مشاهده نیست. زیرا شفاف است و استفاده از آن برای شما راحت است و به دلیل بکار نرفتن فلز یا مواد حساس دیگر، حساسیتی در لثه شما ایجاد نمی کند و میتوان در حین خوردن غذا، نوشیدن و مسواک زدن دندان، آن را از دهان خود خارج کنید و پس از آن دوباره به راحتی روی دندانتان نصب کنید.

ارتودنسی متحرک هر چند هفته یکبار باید عوض شود. برای پیگیری، هر شش هفته یکبار به دندانپزشک مراجعه کنید.این نوع بریس ها عمدتاً از پلاستیک ساخته شده اند و با دقت بالایی طراحی می شوند. زیرا دندانپزشک اندازه گیری های دندانی را بر روی دندان شما انجام می دهد تا با دقت مناسب ارتودنسی ر در دهان شما قرار دهد.

حتما بخوانید :

·         ارتودنسی پنهان

·         ارتودنسی بزرگسالان

معایب

یکی از معایب ارتودنسی متحرک نامرئی این است که سفارش آن هزینه بالایی برای فرد دارد

فرد باید از مصرف غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم پرهیز کندبه مراقبت ویژه ای نیاز دارد

اگر نوشیدنی خیلی گرم و یا خیلی سرد مصرف کنید، باعث ایجاد سوراخ در ارتودنسی های شما می شود و پس از آن نیاز به سفارش مجدد دارد. یعنی نصب یک ارتودنسی جدید با همان هزینه بالا.

در ابتدای استفاده ممکن است بر گفتار شما تأثیر بگذارد، اما با گذشت زمان می توانید به آن عادت کنید و به طور عادی صحبت کنید

نمیتوان ارتودنسی متحرک نامرئی را درردیف آخر دندان ها استفاده کرد، که در این موارد لازم است گاهی اوقات از سیم و مهاربندهای فلزی استفاده شود تا نتیجه ای عالی کسب کنید

منبع : https://www.orthoblog.ir/

دسته : ,
برچست ها :

تفاوت ارتودنسی اینویزیلاین و سنتی چیست؟


تاریخ انتشار پست : 1399/12/13 بازدید : 0

در ابتدا، بیایید نگاه و ماهیت ارتودنسی سنتی و نحوه کار هر یک از آنها را بررسی کنیم:

ارتودنسی سنتی

از پایه های استیل ضد زنگ متصل به سطح جلوی دندان تشکیل شده است

استند ها توسط سیم های فلزی و سیم های لاستیکی به هم چسبیده اند و بنابراین نمی توانند در حین غذا خوردن و یا تمیز کردن دندان آنها را از دهان خارج کرد

دندان ها با میزان کششی که توسط دندانپزشک اعمال می شود تنظیم شده و به تدریج صاف می شوند

حتما بخوانید : ارتودنسی کامل

ارتودنسی اینویزیلاین

ارتودنسی اینویزیلاین نوعی دیگر از ارتودنسی است که برای مرتب کردن دندانهای کج و نامرتب در دندانپزشکی بکار می رود.شکی در این واقعیت نیست که ارتودنسی طی یک دهه اخیر یک مسیری طولانی را طی کرده است تا اینکه به یکی از آسانترین و محبوب ترین روشهای درمان دندانپزشکی در جهان تبدیل شده است.داشتن دندان های صاف می تواند اعتماد به نفس زیادی در شما ایجاد کند؛ اما بسیاری از افراد از ترس اینکه ارتودنسی در دهان دیده نشود و باعث خجالت آن ها شود، از داشتن بریس سرباز می زنند.

این ارتودنسی یک جایگزین عالی برای ارتودنسی های سنتی است. به این معنی که شما مجبور نخواهید بود سالها لبخند خود را در عکس ها پنهان کنید؛ اما باز هم همان نتایج صاف شدن دندان ها را می گیرید.مرکز دندانپزشکی ما انواع خدمات ارتودنسی را برای شما ارائه می دهد، از جمله ارتودنسی اینویزیلاین، که یک درمان نامرئی برای دندان های غیر صاف، فراهم می کند.این نوع ارتودنسی نامرئی بوده و هیچکس متوجه وجود آن در داخل دهانتان نمی شود.

بریس های شفاف، شبیه بریس هایی که بوکسورها می بندند میباشند.

در طول دوره درمان قابل جدا شدن است، اما باید حداقل ۲۲ ساعت در روز استفاده شود

به تدریج هر چند هفته یکبار با تغییر در یک مجموعه جدید از بریس های شفاف، دندان ها را در موقعیت صحیح خود حرکت می دهند

شما اکنون تصور تقریبی از تفاوت های یک ارتودنسی سنتی با یک ارتودنسی اینویزیلاین دارید و البته  در حالی که این یک قدم به تصمیم گیری نزدیک شده اید.اما شما هنوز اطلاعات کافی برای انجام کار ندارید. شما می توانید به مطالعه ادامه دهید تا در مورد مزایا و معایب و نحوه کار آنها اطلاعات کافی کسب کنید.

منبع : https://www.orthodentist.ir/

دسته : ,
برچست ها :

آیا دندانپزشک میتواند مشکلات ارتودنسی را اصلاح کند؟ آیا میتوانم درمان های ارتودنسی خودم را به یک دندانپزشک عمومی بسپارم؟ تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی چیست؟ درمان مشکلات ارتودنسی را باید به دست چه کسی سپرد؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله به این سوالات و سوالات مشابه دیگر پاسخ دهیم و به شما بگوییم که هر کدام از این دندانپزشکان برای شما چه کاری انجام میدهند و چه کسی صلاحیت اصلاح مشکلات، ناهنجاری ها و ناهماهنگی های بین دندان و بین فکین را دارد.

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی چیست؟

ارتودنتیست ها و دندانپزشکان به طور مشابه آموزش های اولیه یکسانی را پشت سر می گذارند، اما ارتودنتیست ها پس از فارغ التحصیلی از رشته دندانپزشکی عمومی تحت آموزش های تخصصی دیگری قرار میگرند که باعث میشود آن ها تبدیل به متخصص ارتودنسی شوند. تقریباً 6 درصد از تمام دندانپزشکان ارتودنتیست هستند. برای اینکه یک دندانپزشک عمومی بتواند تبدیل به یک متخصص ارتودنسی خوب شود باید 2 یا 3 سال بیشتر از یک دندانپزشک عمومی در دانشگاه تحصیل کند و حدود 4،800 ساعت آموزش ارتودنسی تخصصی را بگذراند.

حتما بخوانید : ارتودنسی فانکشنال

متخصص ارتودنسی

انجمن ارتودنتیست های آمریکا نقش ارتودنتیست ها را به عنوان متخصص در تراز کردن فک ها و حرکت دندان ها توصیف می کند. در عمل، این تعریف می تواند به معنای درمان و اصلاح مشکلات مال اکلوژن و ناهنجاری های بایت دندان مانند

اورکراودینگ یا ازدحام دندان هاوجود فاصله بین دندانکوتاه و بلند بودن دندانکج بودن دنداناوربایتآندربایتکراس بایتو …. باشد.

انواع روش های ارتودنسی برای درمان مشکلات عدم تراز دندان

روش هایی که یک دندانپزشک عمومی برای برطرف کردن مشکلات شما بکار میبرد ابتدایی بوده و معمولا هزینه زیادی ندارند. اما روش های درمانی بکار رفته توسط یک متخصص ارتودنسی پیچیده تر است و هزینه بالایی دارد. به همین جهت است که هزینه ارتودنسی دندان به نسبت سایر پروسه های دندانپرشکی بالا است. بیشتر قیمت ارتودنسی دندان به خاطر استفاده از انواع دستگاه های زیر است:

ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاینارتودنسی ثابت با بریس فلزی معمولیارتودنسی بزرگسالان با برامت سرامیکیارتودنسی متحرک نگهدارنده هاویلکودونتیکدرمان براکسیسم

منبع : http://www.orthodr.ir/

دسته : ,
برچست ها :

پاسخ به مهمترین سوال های ارتودنسی نامریی :


تاریخ انتشار پست : 1399/12/13 بازدید : 0

ارتودنسی نامریی مناسب چه کسانی است؟

معمولا ارتودنسی نامرئی مناسب افرادی است که نانجاری های فک و دندان آنها شدید نباشد.

آیا درمان با ارتودنسی نامرئی بازگشت دارد؟آیا درمان با ارتودنسی نامرئی بازگشت دارد؟

اگر طرح درمان توسط متخصص ارتودنسی صحیح باشد بعد از این که دوره درمانی با ارتودنسی نامرئی تکمیل می شود، استخوان های اطراف دندان ها وضعیت ثابتی پیدا می کنند. بدین ترتیب دیگر این درمان بازگشت نخواهد داشت و نیازی به استفاده دائم و مادام العمر از الاینرها ارتودنسی نیست.

ارتودنسی نامریی مناسب چه کسانی است ؟

دستگاه های نامرئی را میتوان برای هر سنی استفاده کرد اما معمولا بزرگسالان بیشترین قشری هستند که از آن ها استفاده میکنند.

بزرگسالان برعکس کودکان نقش پررنگی در جامعه دارند و به خاطر روبرو شدن با افراد و یا حضور در محل کارشان دوست ندارند دستگاه های ثابت فلزی استفاده کنند.

برخی افراد تمایل دارند تا آنجا که برایشان ممکن است بدون اینکه کسی متوجه شود روند ارتودنسی خود را انجام دهند. بر همین اساس ارتودنسی نامرئی را جزء ارتودنسی بزرگسالان در نظر می گیرند.

با توجه به درمان های مناسب تر برای ارتودنسی کودکان به ندرت از ارتودنسی نامریی برای کودکان استفاده می شود.

چند ساعت در روز باید ازالاینر ارتودنسی استفاده کرد؟

از 24 ساعت روز باید 22 تا 20 ساعت در روز از الاینر استفاده کنید. به بیان دیگر باید فقط زمان های ضروری مثل غذا خوردن الاینرها را از دهان خارج کرد.

درمان ارتودنسی نامریی چقد طول می کشد؟

طول دوره درمان ارتودنسی نامرئی بستگی به میزان ناهنجاری فک و دندان متفاوت است، از آنجایی که این دستگاه های ارتودنسی برای بعضی از ناهنجاری های خاص مورد استفاده قرار می گیرد معمولا در مدت یک سال با استفاده منظم می توانید به دندان هایی ردیف و منظم دست یابید.

 هزینه تقریبی و قیمت ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

نه تنها هزینه ارتودنسی نامرئی، بلکه هزینه ارتودنسی ثابت، مرئی و متحرک هم تابع فاکتورها و عوامل مختلفی است. و با توجه به میزان ناهنجاری های فک و دندان می تواند بسیار متغییر باشد.

منبع : http://www.orthodoctor.ir/

دسته : ,
برچست ها :

5 دلیل کوچک بودن فک پایین و نحوه درمان آن


تاریخ انتشار پست : 1399/12/13 بازدید : 0

مایکروگنتاتیسم یا کوچک بودن فک پایین یکی از مشکلات و ناهنجاری های مربوط به فک و صورت است که بیشتر علت ژنتیکی دارد. در این مقاله با تعریف مایکروگناتیسم، علل، علائم و نحوه درمان جراحی و ارتودنسی  دندان آن آشنا خواهید شد. کسانی که خودشان با این مشکل مواجهند یا فرزندانشان با کوچکی فک و کوچک بودن چانه روبرو هستند حتما این مقاله  از مجله ارتودنسی دندان ارتو اینفو را بخوانند.

میکروگناتیا یا کوچکی فک پایین چیست؟

میکروگناتیا یا میکروگناتسیم یا هیپوپلازی فک پایین، وضعیتی است که در آن کودک فک پایین بسیار کوچکی دارد. فک پایین در کودک مبتلا به میکروگناتیا بسیار کوتاهتر یا کوچکتر از بقیه صورتش است.

کوچکی فک پایین ممکن است خودبه خود برطرف شود

در بعضی موارد، با رشد فک کودک، این مشکل برطرف می شود. در موارد شدیدتر اما، کوچک بودن فک پایین می تواند باعث مشکلات تغذیه یا تنفسی شود. همچنین می تواند منجر به تغییر جهت دندان ها و ازدحام بیش از حد آن ها شود. به عبارتی با نامنظمی دندان ها مواجه میشویم که باید با جراحی فک و انواع ارتودنسی ثابت، متحرک و نامرئی برطرف شود.

علت کوچکی فک چیست؟

در یشتر موارد علت میکروگناتیا مادرزادی است، به این معنی که کودکان با آن متولد می شوند. برخی از موارد دیگر به دلیل اختلالات ارثی است، اما در مواردی نیز، این مشکل نتیجه جهش های ژنتیکی است که خود به خود اتفاق می افتد و ارثی نیست. برخی از مهمترین سندروم هایی که منجر به کوچک شدن فک پایین میشوند عبارتند از:

سندرم پیر رابین

سندرم پیر رابین باعث می شود که فک کودک شما به آرامی و با سرعت خیلی کم در رحم تشکیل شود. که در نتیجه فک پایین بسیار کوچکی ایجاد می شود. همچنین باعث می شود زبان به سمت عقب برگردد که بعدها مشکل تنفسی ایجاد می کند. این نوزادان ممکن است با شکاف کام متولد شوند. از بین هر 8500 نوزاد یک نفر با این سندروم به دنیا می آید.

تریزومی 13 و 18

تریزومی نوعی اختلال ژنتیکی است که وقتی کودک دارای مواد ژنتیکی اضافی باشد، رخ می دهد. تریزومی یعنی سه کروموزوم به جای دو مورد طبیعی در ساختار ژنتیکی. تریزومی باعث عقب ماندگی شدید ذهنی و تغییر شکل جسمی می شود.

آکندروژنز

آکندروژنز نوعی اختلال ارثی نادر است که در آن غده هیپوفیز کودک شما به اندازه کافی هورمون رشد ترشح نمی کند. این امر باعث مشکلات شدید استخوانی، از جمله کوچکی فک پایین و باریک شدن سینه میشود.

سندرم کری دو چت یا فریاد گربه

سندرم کری دو چت (Cri-du-chat) یک بیماری ژنتیکی نادر است که باعث ناتوانی در رشد و بدشکلی های جسمی ، از جمله کوچکی کوچک پاییم و گوش های کوتاه میشود. این نام از صدای جیغ گربه مانندی که از نوزادان شنیده می شود گرفته شده.

سندرم تریچر کالینز

سندرم تریچر کالینز یا Treacher Collins یک بیماری ارثی است که باعث ناهنجاری های شدید صورت می شود. علاوه بر کوچک بودن فک، می تواند باعث شکاف کام و بدشکلی های استخوان های گونه ها و بدشکلی گوش ها نیز شود.

بیشتر بخوانید :

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج کیست ؟

ارتودنسی لینگوال

دسته : ,
برچست ها :

عوارض پس از کاشت مو


تاریخ انتشار پست : 1399/12/13 بازدید : 0

1 ) تورم پوست:گاهی تورم خفیف درپیشانی رخ می دهدکه به دلیل تزریق مایعات درزیر پوست سر درجریان کاشت مو می باشد. اقدامات ذیل برای کاهش بروز تورم مفید هستند: رعایت حالت نیمه نشسته درحین خواب در چند شب اول، عدم استفاده ازدارو (بغیرازداروهای تجویزشده) برای دو هفته، کمپرس یخ در محل پیشانی (روی پانسمان) ساعتی یکبار هر نوبت بیست دقیقه بلافاصله پس از کاشت مو تا زمان خوابیدن (فقط برای روز اول) و استفاده ازهدبند (برای افزایش جذب مایعات). در هرصورت تورم (حتی اگر شدید هم باشد) اهمیتی نداشته و خود بخود خوب می شود. درمواردی تورم شدید بوده و گاهی حتی دورچشم ها را هم درگیر می کند. در این مواقع لازم است با پزشک خود مشورت نمایید تا درمان مقتضی انجام شود.

2 ) خونریزی:معمولاٌ خفیف است و درکمتراز نیم درصد موارد رخ می دهد.کمپرس سرد در محل خونریزی، پانسمان فشاری و رعایت حالت نیمه نشسته مفید هستند.

3 ) بیحسی و مور مور شدن خفیف درمنطقه دهنده مو که زودگذربوده و خودش خوب می شود. بدلیل این بیحسی گاهی به سر بیمار ضربه هایی وارد شده و خودش متوجه نمی شود و از این نظربایستی خیلی مراقب باشد بخصوص درحین سوار و پیاده شدن ازاتومبیل. در موارد نادی بیحسی هفته ها طول می کشد تا خوب شود. گرم نگه داشتن موضع در رفع سریع تر بیحسی بسیار مؤثر است.

4 ) حساسیت به داروهای مصرفی که نادراست.

5 ) اختلاف بین موهای پیوندزده شده و موهای قبلی وی از نظر میزان مجعدبودن، رنگ و قطر موها که همگی موقتی بوده و با گذشت زمان مرتفع می شوند.

6 ) دردمنطقه دهنده یا گیرنده مو که اغلب خفیف و زودگذربوده و با مصرف قرص مسکن (طبق تجویز پزشک) سریعاٌ برطرف می گردد. با متدهای جدیدکاشت مو سردردهای شدید(که قبلاٌ دیده می شد) به هیچ عنوان رخ نمی دهند.

7 ) خارش:شایع است و بدلیل خوب نشستن سر و یا روند ترمیم زخم های پوست رخ می دهد. خارانیدن محل برداشت اهمیتی ندارد ولی در مورد محل کاشت ممکن است موجب آسیب به گرافت های کاشته شده گردد و لذا این کاردر دو هفته اول ممنوع است. شستشوی مرتب، مرطوب کردن محل کاشت مو با سرم نمکی خنک، لوسیون بتامتازون و قرص آنتی هیستامین مفیدمی باشند.

8 ) کَبَره(کِراست) درمحل کاشت مو: معمولاٌ درچند روز اول رخ می دهد و بدلیل ترشح سرم منعقدشده و خون از دورگرافت ها است. کراست ها مشکلی برای موهای پیوند زده شده بوجود نیاورده و خودشان بتدریج می افتند. تمیزکردن و خوب شستن (البته با احتیاط) درمنطقه کاشت مو برای جلوگیری از بروز کراست بسیار مهم است.کراست ها را نبایستی کند زیرا باعث کنده شدن فولیکول پیوند زده شده می شود.

بیشتر بخوانید : چگونه یک متخصص کاشت مو خوب پیدا کنیم ؟

منبع 

دسته : ,
برچست ها :

راهنمای خرید ظروف برای کودک


تاریخ انتشار پست : 1399/12/13 بازدید : 0

سن : کودک یک ساله تا کودک دو ساله

زمان خداحافظی از تغذیه با سینه و شروع غذاهای جامد رسیده. موقعی که بچه ها شروع به خوردن غذاهای روتین می کنند, از ظرف های مشابه ظرف های ما تنها در اندازه های کوچکتر استفاده می کنند. از ظرف ها و کاسه ها تا فنجان ها و قاشق و چنگال ها, آنها مجموعهای کامل از وسایل مخصوص خود خواهند داشت. نوعا, کودک شما می تواند همان ظرف هایی که شما استفاده می کنید را استفاده کند اما خوردن غذا موفقیت بیشتری خواهد داشت اگر ابزارهایی داشته باشد که به صورت خاص برای دست های کوچکی که هنوز به اندازه کافی مهارت ندارد طراحی شده اند. راهنمای خرید ظروف برای کودک را بخوانیم.

انتخاب های اصلی شما

زمانی که وقت آن می رسد که میز را برای اعضای کوچکتر خانواده بچینید, شما احتمالا نیاز به یک یا چند تا از وسایل زیر خواهید داشت.

بشقاب ها و کاسه ها: ظرف های کودک شما باید طوری طراحی شود که  پر کردن قاشق را آسان تر کند. به دنبال بشقاب هایی باشید که بیشتر شبیه کاسه هستند با لبه های بالاتر برای پر کردن آسان قاشق و پایه ای محکم تر از پایه ای که کاسه ها فراهم می کنند. به صورت ایده آل, آنها درپوش های ایمنی برا گرم کردن ماکرویو دارند.

فنجان ها: با فنجان آموزشی که درپوش و دو دسته برای گرفتن آسان دارد آموزش کودک را شروع کنید. بعد  از آن فنجان جرعه ای استفاده کنید- فنجان های درپوش دار که محل خاصی برای نوشیدن دارند. نهایتا کودک شما می تواند از فنجان معمولی بدون درپوش استفاده کند. فقط مطمئن شوید که فنجان به اندازه کافی کوچک است که بتواند آن را نگه دارد. پایه فنجان باید ثبات زیادی داشته باشد تا مانع از ریختن آن شود.

قاشق های کودک: کاش فقط یک قاشق نقره ای دوست داشتنی بود. در مرحله” هواپیما دارد می آید” شما یک قاشق با دسته بلند با سر کوچک و نرم می خواهید که برای دهان بدون دندان کودک ایده آل باشد. زمانی که کودک شما می خواهد خودش غذا بخورد, به دنبال قاشق های کوتاه و نرم باشید که پر کردن قاشق را آسان می کند.

قاشق و چنگال خردسالان: در بعضی جاها, بعد از اینکه کودک شما در استفاده از قاشق مهارت پیدا کرد, او قاشق و چنگالی مثل شما می خواهد. اکنون زمان آن رسیده که از قاشق و چنگال خردسالان استفاده کنید: قاشق ها و چنگال ها و نهایتا چاقو ها با اندازه و سایز کوچک. به دنبال چنگالها با تیزی کم و قاشق ها با لبه ها و دسته های نرم باشید. شما می توانید حتی چوب های غذا خوری مبتدی پیدا کنید که زبردستی را افزایش می دهد.

ظرف های همراه: ظرف های خوراکی تک وعده ای درپوش داری هستند با مجرای کوچک که تنها اجازه می دهد که در هر بار چند اسنک خارج شود.

بیشتر بخوانید :

·         رشد کودک نه ماهه

·         رشد کودک یازده ماهه 

دسته : ,
برچست ها :

آیا ممکن است بعد از جراحی لاغری بیمار وزن کم نکند؟


تاریخ انتشار پست : 1399/12/13 بازدید : 0

یکی از مهمترین سوالاتی که بیشتر افراد چاق را درگیر خود کرده است، این مسئله است که آیا ممکن است بعد از جراحی لاغری وزن کم نشود؟ تصور کنید با هزینه بالا اقدام به جراحی لاغری نموده اید، اما موفق نشده اید حتی چند کیلو وزن هم کم کنید. آیا این مسئله برای شما از نظر روحی مشکلی به بار نمی آورد؟

باید بگوییم که انجام عمل چاقی یک روش عالی برای کاهش وزن به شمار می رود. اما نه به تنهایی. یعنی اگر پزشک با تجربه ای در کنار بیمار اقدام به انجام جراحی چاقی نماید، اما پس از مدتی بیمار هیچ تغییری در وضعیت خود مشاهده نکند، تنها مقصر در این میان پزشک نخواهد بود. بلکه ممکن است بیمار نیز به دلیل عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی، به کسب نتیجه مطلوب کمک نکرده باشد.

تمامی بیمارانی که نزد متخصص و جراح  لاغری اسلیو معده، اقدام به عمل چاقی نموده اند، زمانی موفق شده اند نتیجه مطلوبی را بعد از عمل مشاهده کنند، که تمامی نکات و مقرراتی که پزشک بیان نموده است را مد نظر قرار داده اند. یعنی همکاری پزشک و بیمار در کنار هم می تواند به کسب نتیجه بعد از جراحی لاغری کمک کند.

بیشتر بخوانید :

·         محاسبه شاخص توده بدنی کودکان

·         ساسی بای پس معده

بعد از عمل چاقی لازم است حتما رژیم خاصی در نظر گرفت؟

خیر. در پاسخ به این سوال باید بگوییم نیازی نیست بیمار بعد از جراحی چاقی اقدام به رژیم گرفتن نماید. زیرا بدن به صورت خودکار میل به غذا را از دست می دهد. تنها کاری که باید بعد از جراحی لاغری توسط بیمار انجام شود این مسئله است، که رژیم غذایی که پزشک برای بعد از عمل چاقی به بیمار معرفی نموده است، به مدت یک سال در پیش گرفته شود.

تمام بیماران بعد از انجام جراحی اسلیو معده، بای پس معده و ... توسط تیم پزشکی خود نوع غذاها و کیفیت آنها را تعیین می کنند. تنها لازم است بیمار به این برنامه غذایی توجه نموده و آن را به خوبی رعایت کند. به هیچ عنوان بیمار نباید برخی از غذاهایی که برای بدن او مفید هستند را از لیست برنامه غذایی خود خارج کند.

بدن بیمار بعد از عمل چاقی نیاز به هر نوع ویتامینی دارد. فقط برخی از مواد غذایی که برای معده مضر هستند، لازم است بعد از عمل مصرف نشوند. تا سرعت کاهش وزن افزایش یافته و هر گونه احتمال دیگری در این خصوص منتفی شود. در صورتی که بیماری رژیم غذایی پزشک خود را بعد از جراحی لاغری رعایت نکند، ممکن است علاوه بر عدم کاهش وزن، با مشکلات دیگری نیز روبه رو شود.  

منبع : مجله لاغری و تناسب اندام

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد