سیب سلامت - آرشیو 1398/12

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 3060
» بازديد ديروز : 1402
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 4461
» بازديد سال : 3059
» بازديد کل : 8182
» اعضا : 0
» مطالب : 1947

جلوگيري از ريزش مو


تاریخ انتشار پست : 1398/12/28 بازدید : 33

ريزش مو و  جلوگيري از ريزش مو از مواردي است كه ممكن است همه افراد در مراحل مختلف زندگي خود آن را تجربه كنند.به علت اين كهريزش مو با كاهش زيبايي ارتباط مستقيمي دارد بسياري از افراد با مشاهده اولين علائم آن روحيه ي خود را از دست مي دهند و علاوه بر اين دچار كاهش اعتماد به نفس مي شوند.

براي جلوگيري از ريزش مو و بروز از اين مشكلات ميتوان راه هاي مختلفي را به كار گرفت.با به كار گيري راه هاي مختلف براي جلوگيري از ريزش مو و درمان آن قطعا مشكلات روحي شديد براي فرد به وجود نمي آيد و ريزش مو در كوتاه ترين زمان ممكن از بين ميرود.

پيشگيري از ريزش مو 

براي جلوگيري از ريزش مو راه هاي مختلفي وجود دارد مهمترين كاري كه بايد براي تقويت پياز مو و جلوگيري از ريزش موها انجام دهيد اين است كه به غذاهايي كه در طول روز استفاده ميكنيد توجه داشته باشيد.

مصرف غذاهاي ويتامين دار باعث ميشود موها تا حد زيادي تغذيه شوند و احتمال ريزش مو ها از بين برود.علاوه بر اين نوشيدن آب به مقدار كافي، استفاده از ماسك هاي گياهي، جلوگيري از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و … ميتواند باعث جلوگيري از ريزش مو شود.

دلايل ريزش مو

ريزش مو ميتواند دلايل گوناگوني را داشته باشد.برخي از افراد به علت مشكلات ژنتيكي دچار ريزش مو ميشوند و در جلوگيري از ريزش مو ناتوان بوده اند اما در بسياري از موارد افراد به علت سوء تغذيه، بيماري هاي عفوني و قارچي دچار ريزش مو شده اند كه قطعا با به كار گيري روش هايي كه وجود دارد توانايي اين را داشته اند كه از ريزش مو جلوگيري به عمل آورند.

درمان هاي ريزش مو              

براي درمان ريزش مو بايد قبل از هر چيز علت آن مشخص شود.افرادي كه دچار ريزش موي ارثي شده اند قطعا به جز كاشت مو و روش هاي اين چنيني نمي توانند به نتيجه ي قابل قبولي دست پيدا كنند.اما در ساير موارد قطعا ميتوان با شامپوهاي تقويت كننده مو، قرص هاي جلوگيري از ريزش مو و … به راحتي ريزش مو را در كمترين زمان ممكن درمان كرد.

كاشت مو

همانطور كه گفتيم كاشت مو بهترين روش براي درمان ريزش مو به شمار مي روند. افرادي كه دچار ريزش موي ارثي شده اند ميتواند به راحتي با استفاده از روش هاي كاشت مو به نتيجه ي دلخواه دست پيدا كنند.افرادي كه از روش هاي كاشت مو بهره ميگيرند بعد از چند ماه به موهايي با ظاهر كاملا طبيعي دست پيدا ميكنند بدون اين كه عوارض خاصي را تجربه كنند.در صورتي كه براي جلوگيري از ريزش مو راه هاي مختلفي را به كار گرفته ايد و بازهم دچار ريزش مو شده ايد قطعا به احتمال زياد دچار ريزش مو ارثي شده ايد. براي كسب اطلاعات بيشتر بهتر است با يك متخصص كاشت مو خوب مشورت كنيد


دسته : ,
برچست ها :

تاخيرهاي رشد بينايي در كودكان


تاریخ انتشار پست : 1398/12/28 بازدید : 32

تا ۶ ماهگي، بينايي نوزاد به صورت طبيعي تار است. در زماني كه كودك شروع به هماهنگ سازي نگاه در هر دو چشم مي كند، بهبود پيدا مي كند. با اين حال، گاهي اين اتفاق نمي افتد يا ديگر مشكلات بينايي خود را نشان مي دهد.

علل احتمالي تاخير هاي بينايي: خطاهاي انكساري مثل نزديك بيني و دور بيني در كودكان متداول هستند. مشكلات ديگر چشم عبارتند از:

تاربيني (تنبلي چشم): ديد ضعيف در يك چشم كه ممكن است به سمت بيرون بچرخد.

آب مرواردي نوزادي: تيره شدن عدسي هاي چشم- يا ديگر مشكلات ارثي(اين مشكلات نادر هستند)

رتينوپاتي زودهنگام، بيماري چشمي كه گاهي بر نوزادان زودرس اثر مي گذارد.

استرابيسموس: كه چشم چپ نيز نام دارد- چشم ها به داخل، بيرون، بالا يا پايين مي چرخند.

انواع درمان براي تاخير هاي بينايي. درمان اوليه مي تواند به اصلاح بسياري  از مشكلات چشمي كمك كند. بسته به مشكل چشمي كه كودك شما دارد، ممكن است نياز به يكي از موارد زير داشته باشد:

عينك يا عدسي هاي تماسيعينك هاي مخصوصجراحي چشموصله چشم

علائم هشدار دهنده مشكلات بينايي. اگر كودك هر كدام از علائم زير را در سني كه تعيين شده دارد، با پزشك تماس بگيريد. به علاوهف مراقب از دست دادن مهارت هايي كه قبلا آموخته شده است باشيد:

براي كودك سه ساله در اين موارد از پزشك كمك بگيريد:

شي را با چشمانش دنبال نمي كند.متوجه دست ها نيست(كودك دو ماهه)در حركت دادن يك چشم يا هر دو در تمام جهات مشكل دارد.بيشتر اوقات چشمانش انحراف دارد.

براي كودك شش ماهه در اين موارد از پزشك كمك بگيريد::

يك يا هر دو چشمش تمام مدت به داخل يا بيرون چرخيده است.مدام ترشح يا اشك ريزش دارد.اشياي نزديك يا دور را با هر دو چشم دنبال نمي كند. (حداكثر براي كودك هفت ماهه) اگر دكتر كودك متوجه هر مشكلي شود ممكن است كودك را به چشم پزشك براي ارزيابي بيشتر ارجاع دهد.
دسته : ,
برچست ها :

چگونه بايد درباره ويروس كرونا با بچه ها صحبت كنيم؟


تاریخ انتشار پست : 1398/12/28 بازدید : 31

چگونه بايد درباره ويروس كرونا با بچه ها صحبت كنيم؟

با وجود شيوع ويروس كرونا در جهان و تبديل شدن آن به يك بيماري پاندميك و عالمگير، شايعات و اطلاعات درست و غلت زيادي درباره آن وجود دارد. با به‌روز رساني هاي دقيقه به دقيقه و آني، جاي تعجب نيست كه اين سيل اطلاعات باعث اضطراب و نگراني زيادي در ما و همچنين بچه هاي ما شده است.

چند نكته اساسي براي صحبت كردن درباره كرونا با بچه هاي كوچك 

ابتدا اضطراب خود را كنترل كنيد و ريلكس باشيدبدون هيچ مقدمه اي و بدون وقفه بحث را شروع كنيدببينيد كه بچه شما از قبل چه اطلاعاتي درباره ويروس كرونا دارداطلاعات مبتني بر واقعيت به او بدهيد و او را تشويق به رعايت بهداشت كنيد.متناسب با سن و سالش با او صحبت كنيدسطح استرس او را بررسي كنيد و به او در كاهش و يا مديريت استرس كمك كنيد.بچه ها هر كاري كه بزرگسالان انجام ميدهند را دنبال ميكنند

بچه ها تا زماني كه ترس، هراس و اضطراب را در پدر و مادر خودشان نبينند نگران نيستند. بنابراين بسيار مهم است كه در پيش چشمان كودكان به هيچ عنوان نگران نباشيد و خود را كنترل كنيد. بچه ها و مخصوصا نوجوانان به دنبال الگويي مطمئن در بحران ها و شرايط بحراني ميگردند. و والدين به عنوان نزديك ترين و محتمل ترين الگوها شناخته ميشوند بنابراين والدين بايد مراقبت باشند كه ترس بر آن ها غلبه نكند. زيرا در اين صورت در انجام مسئوليت هاي خود به مشكل بر خواهند خورد.

آنچه بچه ها از ويروس كرونا ميدانند بسيار مهم است

از فرزند خود بخواهيد تا آنچه كه در مورد ويروس كروناي جديد مي داند را به شما بگويد. آنها را تشويق كنيد هر آنچه را كه شنيده اند يا خوانده اند به اشتراك بگذارند. حتي اگر فكر ميكنند چيزي كه ميدانند شايعه است. ممكن است بخواهيد آنچه را كه مي گويند بنويسيد، به خصوص اگر بيش از يك فرزند داشته باشيد. اطلاعاتي كه شما از اين گفتگو جمع مي كنيد مي تواند به شما كمك كند در ابتدا تعيين كنيد كه كدام حقايق بهتر است قبل از ساير اطلاعات در اختيار كودك قرار بگيريد.

مكالمه را فقط پيرامون حقايق ادامه دهيد

تمام اطلاعاتي كه به فرزند خود ميدهيد دقيقا بايد از منبع موسخي باشد. اين مي تواند به حداقل رساندن سردرگمي كودك كمك كند.

مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري ها و همچنين سازمان بهداشت جهاني دو سازمان معتبر هستند. براي شروع كار، ما به ۵ واقعيتي كه اين دو سازمان اطلاع رساني كرده اند اشاره خواهيم كرد:

برخي از علائم كرونا مشابه آنفولانزا است. سرفه، تب و تنگي نفس ۳ علامت اوليه كرونا هستند كه ميتواند در مورد كرونا نيز وجود داشته باشند.كساني كه اين ۳ علامت را دارند بايد به پزشك مراجعه كنند و مراقب باشند تا ديگران را آلوده نكنند.سرفه و عطسه دو راه انتقال ويروس كرونا هستندشستن دست ها به طور مرتب و عدم دست زدن به صورت ميتواند به پيشگيري از كرونا كمك كند.هنوز راه  درمان كرونا كشف نشده است اما آمار بهبود يافتگان زياد است. اين يعني هر كسي كه كرونا بگيرد لزوما جان خود را از دست نخواهد داد.
دسته : ,
برچست ها :

طاسي با الگوي مردانه


تاریخ انتشار پست : 1398/12/27 بازدید : 30

نام ديگر آن آلوپشي است.

اين الگو شايع ترين نوع ريزش مو است. خط رويش مو از ناحيه ي پيشاني پسروي مي كند. از بالا، باقي موها نماي U شكل در طرفين دارد. اين الگوي ريزش موي مردانه بي ضرر است.  دليل واقعي آن مشخص نيست ولي هورمون ها و عوامل ژنتيكي در اين زمينه نقش دارد. ريزش مو عموما دائمي است اگر چه درمان هايي در اين زمينه وجود دارد.

علائم طاسي با الگوي مردانه

كاهش تعداد و نازك شدن موها

چه چيزي انتظار مي رود

الگوي ريزش موي مردانه با افزايش سن بيشتر ديده مي شود ولي در نوجواني هم ممكن است شروع شود. هر چه زودتر شروع شود، احتمال شديد بودن طاسي بيشتر است. اولين نشانه ها معمولا  پسروي خط رويش مو است. موها شكننده و نازك تر مي شود. اين الگوي ريزش طبيعي است و درماني نياز ندارد. برخي از مردان از داروهاي خوراكي يا موضعي استفاده مي كنند. اين داروها به كند شدن ريزش مو و گاها رشد موهاي جديد كمك مي كند. پيوند مو و يا كاشت مو هم گزينه درماني ديگري است.

ميزان شيوع 

در سن ۵۰ سال، ۸۵ درصد مردان موهاي نازك دارند.

درمان طاسي با الگوي مردانه

الگوي ريزش موي مردانه يك مشكل طبي نيست و درماني هم نياز ندارد. برخي مردان ممكن است از داروهاي زير استفاده كنند:

ماينوكسيديل موضعي ( روگائين)فيناسترايد خوراكي ( پروپشيا)مراجعه به يك متخصص كاشت مو خوب و انتخاب يكي از روش هاي كاشت مو

اين وضعيت در موارد زير بدتر مي شود:

افزايش سن

چه زماني بايد به پزشك مراجعه شود

اگر ريزش مو بعد از شروع درمان ايجاد شده است، ريزش موي ناگهاني، پچ هاي ريزش مو و يا ريزش مو همراه با قرمزي، پوسته ريزي و خارش وجود دارد.سوالاتي كه ممكن است از پزشك پرسيده شودآيا اين ريزش مو طبيعي است؟درمان ها چگونه اثر دارند؟هزينه درمان چقدر است؟

تشخيص

پرسيدن سوالات از بيمارمعاينه ي پوست سر و موهاعوامل خطرجنس مذكرافزايش سنشرح حال خانوادگي ريزش مو ( طاسي)
دسته : ,
برچست ها :

تاخير هاي رشد عاطفي و اجتماعي در كودكان


تاریخ انتشار پست : 1398/12/27 بازدید : 28

كودكان ممكن است مشكل تعامل با بزرگسالان يا كودكان ديگر را تجربه كنند كه تاخير هاي رشد عاطفي و يا اجتماعي ناميده مي شود. معمولا اين مشكلات قبل از شروع مدرسه كودك خود را نشان مي دهد.

علل احتمالي. بعضي علل تاخير هاي عاطفي و اجتماعي عبارتند از:غفلت والدينمشكلات وابستگي يا والدين ناكارآمدتاخير هاي شناختيعلت ناشناخته

يك علت متداول ديگر تاخير هاي رشدي و اجتماعي به عنوان اختلال نافذ رشدي(PDD) ناميده مي شود. اين گروه كه اكنون تحت عنوان اختلالات طيف اتيسم قرار دارد باعث مشكلات ارتباطي در طيف خفيف تا شديد مي شود. PDD شامل موارد زير است:

اتيسم، يك بيماري پيچيده اما متداول است.سندرم آسپرگراختلال جدايي كودكي

انواع درمان. هيچ درمان شناخته شده اي براي اين شرايط وجود ندارد. با اين حال درمان ممكن است شامل موارد زير باشد:

انواع خاص رفتار درماني و درمان هاي مهارت محوردارو مي تواند به بعضي رفتارهاي مشكل زا كمك كند.

مثل هر نوع ديگر تاخير، درمان زودهنگام مي تواند تفاوت زيادي در پيشرفت كودك شما داشته باشد. بسته به تشخيص، درمان ممكن است شامل بازي درماني يا گام هايي براي كمك به وابستگي بين والدين و كودك باشد.

علائم هشدار دهنده تاخير عاطفي يا اجتماعي. اگر كودك شما هر كدام از علائم زير را در سني كه مشخص شده دارد،  با پزشك تماس بگيريد. به علاوه مراقب از دست دادن مهارت هايي كه آموخته شده است باشيد.

براي كودك سه ماهه در اين موارد از پزشك كمك بگيريد:به مردم لبخند نمي زند.به صورت هاي جديد توجه نمي كند يا به نظر مي رسد كه از آن ها ترسيده است.

براي كودك هفت ماهه در اين موارد از پزشك كمك بگيريد:

تمايل ندارد در بغل كسي باشد.هيچ عاطفه اي براي والدين يا مراقبان نشان نمي دهد.هيچ لذتي از بودن كنار ديگران نمي برد.نمي تواند شب ها آرام شود (كودك پنج ماهه).بدون برانگيختن لبخند نمي زند (كودك پنج ماهه).با صداي بلند نمي خندد.هيچ علاقه اي به بازي دالي نشان نمي دهد(كودك هشت ماهه).

براي كودك يك ساله در اين موارد از پزشك كمك بگيريد:

تسهيم صداها، لبخند يا حالات صورت را نشان مي دهد(كودك نه ماهه)

هيچ ژستي مثل دست تكان دادن، رساندن دست يا اشاره كردن نشان نمي دهد.

دسته : ,
برچست ها :

۵ راه فوق العاده براي كمك به درمان كروناي خفيف


تاریخ انتشار پست : 1398/12/27 بازدید : 31

كرونا ويروس خطرناكي است كه هرچند جديد نيست اما از آنجايي كه جهش پيدا كرده چند سر و گردن از ويروس هاي هم خانواده خود خطرناك تر و پيشرفته تر شده است. كرونا از حالت همه گيري خارج شده و تبديل به يك بيماري عام گير و پاندميك شده است. در حال حاظر كشورهاي مختلفي در سراسر دنيا درگير اين ويروس شده اند و اين درحالي است كه هنوز واكسن كرونا ويروس كشف نشده است. تنها پيشگيري و نكات مراقبتي ميتواند به جلوگيري از ابتلاء آن كمك كند اما اگر به آن مبتلا شويم چه؟

۵ ماده غذايي اساسي براي مقابله و كمك به درمان كرونا 

ويتامين C

ويتامين C يك ماده مغذي اساسي است كه به عنوان يك آنتي اكسيدان عمل مي كند. آنتي اكسيدان ها به مبارزه با راديكال هاي آزاد كمك مي كنند. راديكال هاي آزاد نوعي مولكول هاي ناپايدار هستند كه به سيستم ايمني بدن آسيب مي رساند. شواهدي وجود دارد كه نشان مي دهد ويتامين C به ويژه در تقويت سيستم ايمني بدن در مقابل كرونا است

ويتامين E

مانند ويتامين C، ويتامين E يك آنتي اكسيدان قدرتمند است. تحقيقات نشان مي دهد كه مقادير كافي ويتامين E براي حفظ و ارتقاء سيستم ايمني به ويژه در افراد مسن كمك كرد. دريافت اين ويتامين مخصوصا در خانم هاي مسن بسيار توصيه شده است

زينك يا روي

روي يك ماده معدني اساسي است كه در توليد برخي سلولهاي ايمني بدن نقش دارد. مؤسسات ملي بهداشت آمريكا (NIH) هشدار مي دهد كه حتي مقادير كم روي نيز ممكن است عملكرد سيستم ايمني بدن شما را مختل كند. بنابراين به جهت افزايش و تقويت سلول هاي سيستم ايمني مانند گلبول هاي سفيد مبارز خون، حتما مواد حاوي روي تهيه و مصرف كنيد

كاروتئوئيدها

نوع ديگري از آنتي اكسيدان ها، كاروتنوئيدها هستند. اين آنتي اكسيدان ها دسته اي از رنگدانه ها هستند كه بطور طبيعي در تعدادي از گياهان يافت مي شوند. هنگام مصرف ، كاروتنوئيدها به ويتامين A تبديل مي شوند (ماده مغذي كه به تنظيم سيستم ايمني بدن كمك مي كند)

امگا ۳

اسيدهاي چرب امگا ۳ نوعي اسيد چرب ضروري هستند كه به عنوان سركوب كننده التهابات بدن و همچنين تقويت كننده هاي طبيعي سيستم ايمني شناخته ميشوند. گرچه مشخص نيست كه آيا امگا ۳ مي تواند به مقابله با عفونت ها (مانند سرماخوردگي، آنفولانزا يا كرونا) كمك كند اما از آنجايي كه امگا ۳ مي تواند در برابر اختلالات سيستم ايمني مانند بيماري كرون، كوليت اولسراتيو و آرتريت روماتوئيد از شما محافظت كند ميتوان به جهت احتياط غذاهاي زير را براي مقابله و كمك به درمان كرونا مصرف كرد

براي مطالعه بيشتر: چيزهايي كه زنان باردار بايد درباره كرونا بدانند

دسته : ,
برچست ها :

آيا چاقي ارثي است؟ تاثير ژنتيك بر چاقي چقدر است؟


تاریخ انتشار پست : 1398/12/27 بازدید : 62

بر خلاف تصور عامه، چاقي ارثي آنقدر ها هم واقعيت ندارد. طبق تحقيقات دانشكده سلامت دانشگاه هاروارد، عوامل ژنتيكي مرتبط با چاقي نقش بسيار كمي در ابتلا به آن دارند. با اين حال، مركز كنترل بيماري ها اعلام كرد كه مي توان از تنوع تاثير عوامل محيطي بر وزن افراد به اين نتيجه رسيد كه ژنتيك مي تواند بر چاق تر شدن افراد تاثير بگذارد. با اين وجود در برخي موارد افرادي كه ژن چاقي ارثي را دارند، لاغر بوده و اضافه وزني ندارند و برعكس افرادي كه ژن چاقي ارثي ندارند دچار اضافه وزن هستند؛ زيرا علاوه بر ژنتيك، روش زندگي افراد نيز تاثير فراواني بر چاقي و اضافه وزن آنها دارد. حتي با وجود ژن چاقي، افراد چاق مي توانند با تغيير رويه زندگي و حمايت خانواده و دوستان به آهستگي وزن كم كنند. در صورت عدم كاهش وزن، تغيير رويه زندگي همچنان مي تواند سلامت فرد را بهبود بخشد. اگر فرد با تغيير رژيم غذايي و ورزش هم نتوانست وزن كم كند مي تواند با يك متخصص جراحي لاغري مشورت كند و جراحي اسليو معده را كه نوعي  جراحي لاغري است، انجام دهد.

چاقي مفرط چيست؟ 

چاقي تعاريف متعددي دارد اما به طور كلي چاقي و اضافه وزن از وزن ايده آل به مراتب بالاتر مي باشد. چاقي مفرط حالت حادي از اضافه وزن است كه فرد ميزان فراواني چربي انباشته شده در بدن دارد. البته مقدار مشخصي چربي براي ذخيره انرژي، عايق سرما و پوششي در برابر ضربه ضروري است.

قد و وزن هر شخص نشان دهنده توده چربي هاي انباشته در بدن وي است. شاخص توده بدني (BMI) هر شخص را مي توان با تقسيم وزن (كيلوگرم) به قد (متر) وي محاسبه كرد. بزرگسالاني كه شاخص توده بدني آنها  بين ۲۵ تا ۲۹.۹ باشد داراي اضافه وزن، و اگر بالاتر از ۳۰ باشد چاق محسوب مي شوند. افرادي كه BMI آنها بين ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ باشد، وزن طبيعي دارند. در صورتي كه BMI بيش از ۴۰ باشد، فرد به چاقي مفرط مبتلاست.

آيا امكان دارد كه چاقي ارثي باشد؟ 

پزشكان معمولا پيشينه سلامت خانوادگي را از بيماران خود جمع آوري مي كنند تا بتوانند افرادي را كه در خطر  بيماري هاي مرتبط با چاقي مانند ديابت، بيماري هاي قلبي عروقي و برخي انواع سرطان هستند، را شناسايي كنند. پيشينه ي سلامت خانوادگي، تاثير ژن هاي موروثي و عوامل محيطي را در بين اعضاي خانواده ها نشان مي دهد. خانواده ها نمي توانند ژنتيك خانوادگي خود را تغيير دهند اما مي توانند عادات صحيح غذايي و فعاليت هاي فيزيكي بيشتر را در محيط خانواده جا بياندازند.

اين تغييرات مي توانند سلامت اعضاي خانواده و پيشينه سلامت خانوادگي نسل آينده را بهبود بخشند.

دسته : ,
برچست ها :

انواع ريزش مو


تاریخ انتشار پست : 1398/12/26 بازدید : 29

ريزش مو مي تواند دلايل مختلفي را داشته باشد كه در هر صورت باعث مي شود فرد زيبايي خود را تا حد زيادي از دست دهد به همين دليل درمان انواع ريزش مو در همه ي موارد ضروري به شمار ميرود.براي درمان ريزش مو روش هاي مختلفي وجود دارد اما بايد قبل از هر چيز دلايل ريزش مو مورد بررسي قرار گيرد تا بتوان به كمك آن ريزش موي شقيقه ،فرق سر و ساير نقاط را درمان كرد.معمولا هر كدام از نقاط سر به دلايل مختلفي دچار ريزش ميشوند.مثلا ريزش موي فرق سر ممكن است علت متفاوتي را با ريزش موي پشت سر داشته باشد.


انواع ريزش مو در زنان 

از ميان انواع ريزش مو، ريزش مو در زنان ميتواند مشكلات قابل توجهي را به وجود آورد اين به دليل توجه بيش از حد خانم ها به زيبايي خود است.ريزش مو در خانم ها هم ميتواند علت هاي مختلفي را داشته باشد.معمولا بسياري از خانم ها در طول زندگي خود ريزش مو به علت تغييرات هورموني را تجربه ميكنند.اين مشكل ميتواند در زمان نزديك شدن به يائسگي رخ دهد و يا در دوران بارداري و بعد از ان براي خانم ها به وجود آيد.ريزش مو به دليل تغييرات هورموني يكي از شايع ترين مواردي است كه در خانم ها مشاهده ميشود.درمان ريزش مو هورموني معمولا با استفاده از داروها به راحتي انجام ميپذيرد.


انواع ريزش مو در مردان

ريزش مو در مردان هم ميتواند در اكثر موارد دلايل يكساني با خانم ها داشته باشد اما به صورت كلي بسياري از آقايان به علت مشكلات ژنتيكي دچار ريزش مو ميشوند يعني ريزش موي آن ها از نوع ريزش موي ارثي است.براي درمان قطعي ريزش مو اين افراد بايد به يك متخصص كاشت مو خوب مراجعه كنند و از روش هايي مانند كاشت مو و ترميم مو استفاده كنند.


روش هاي مقابله با ريزش مو

همانطور كه گفتيم با توجه به تنوع ريزش مو و دليل هاي مختلفي كه دارد بايد قبل از هر چيز انواع ريزش مو را شناسايي كرد.با شناخت ريزش موهاي مختلف ميتوان بهترين روش را براي درمان آن به كار گرفت.


در صورتي كه ريزش مو به علت تغييرات هورموني، سوء تغذيه و بيماري هاي قارچي رخ داده باشد قطعا داروهاي موضعي و خوراكي و مكمل هاي غذايي درمان مناسبي براي ريزش مو خواهند بود اما در ساير موارد بايد از روش هايي مانند ترميم مو و يا كاشت مو بهره گرفت.


چه كساني كانديداي كاشت و ترميم مو هستند؟

كاشت و ترميم مو براي افرادي مناسب خواهد بود كه به دلايل ژنتيكي دچار ريزش مو شده اند. علاوه بر اين افرادي كه به علت شيمي درماني يا بيماري هاي خودايمني دچار ريزش مو شده اند مي توانند با استفاده از ترميم مو به نتيجه ي دلخواه دست پيدا كنند.به طور كلي كاشت مو براي ريزش موي ارثي مناسب است و ترميم مو براي تمام ريزش موها مناسب خواهد بود.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد