سیب سلامت - آرشیو 1398/11

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 860
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 859
» بازديد سال : 859
» بازديد کل : 859
» اعضا : 0
» مطالب : 99

کاشت مژه توسط پزشک


تاریخ انتشار پست : 1398/11/26 بازدید : 1

کاشت مژه مانند کلیه عمل های جراحی  مخاطرات خاص خود را دارد هر چند این مخاطرات بسیار گسترده نیست اما توجه به آنها به بهتر شدن عمل کاشت مژه کمک بسیاری می کند. خطرات کاشت مژه در حالت کاشت دائم با حالت کاشت موقت متفاوت است. در کاشت دائم مژه عملا یک فرآیند جراحی اجرا می شود.

 

حساسیت این عمل تقریبا زیاد است چون در محل چشم در حال انجام است در اکثر روش های کاشت مژه از بیهوشی یا بی حسی موضعی استفاده می شود که عوارض مخربی دارد و این مساله از نخستین خطرات این عمل می باشد. از دیگر خطرات می توان به احتمال بروز عفونت پس از عمل اشاره کرد . بعد از کاشت مژه پلک ها و چشم دچار التهاب می شوند این التهاب می تواند نشانه عفونت باشد و باید آن را جدی گرفت .

چرا برای کاشت مژه باید به پزشک مراجعه نمود؟

کاشت مژه یک عمل زیبایی در ابعاد کوچک است . عمل های زیبایی به مانند هر عمل دیگری نیازمند تجربه و تخصص است . این تجربه و تخصص زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم عمل در ناحیه ای از بدن انسان انجام می شود که حساسیت بسیار بالایی دارد و دقت فوق العاده ای را می طلبد .

 

این مهم لزوم مراجعه به متخصص زیبایی یا متخصص کاشت مو خوب جهت انجام عمل را تایید می کند . امروزه عمل های زیبایی و روش انجام آن ها توسعه بسیاری یافته است . همراه شدن با این روند نیازمند یک پیش زمینه علمی در زمینه جراحی های زیبایی می باشد که باید گفت تنها در صورت داشتن تخصص در همین زمینه نمی توان با این جریان همراه شد . یعنی یک فرد باید در حوزه ی زیبایی تخصص داشته باشد ، تا به طبع آن بتواند روش های نوین این علم را فرا بگیرد و به کار ببندد که استفاده از روش های جدید با توجه به نیاز مراجعین جزو  مهمترین مسائل پیرامون عمل های زیبایی می باشد . کاشت مژه دائم یا موقت فرآیندی دارد که با تجربه نیز قابل یادگیری است.

 

البته دقت عمل و ظرافت در کار نیز بسیار مهم است که این مورد هم با تمرین و تکرار در شرایط آموزش قابل دستیابی است هر چند این آموزش ها در کلینیک های زیبایی نیز وجود دارد اما بدون شک بهترین آموزش ها را افرادی دریافت می کنند که از طریق مراکز معتبر آموزشی یا دانشگاه ها اقدام به یادگیری امر می کنند که پزشکان و تکنسین ها از جمله این افراد هستند.

 

در مورد کاشت مژه باید افزود در این فرآیند تنها نحوه انجام این عمل و امکانات و تجهیزاتت حین عمل از اهمیت برخوردار نیستند بلکه مشاوره های پیش از عمل و کنترل های پس از عمل نیز مهم است. کسی که عمل جراحی زیبایی در زمینه کاشت مژه انجام می دهد باید بتواند با بررسی وضعیت جسمی ، روحی و روانی بیمار بهترین بهترین روش انجام عمل را انجام دهد و قبل از عمل جهت ایجاد انواع آمادگی ها در فرد مشورت لازم را به او بدهد .

دسته : ,
برچست ها :

چاقی و تاثیر آن بر زانو درد


تاریخ انتشار پست : 1398/11/26 بازدید : 1

مفاصل ما وزن بدن را تحمل می کنند. هر چه وزن بدن بیشتر باشد، عملکرد صحیح مفاصل دشوار تر می شود. تغییرات جزئی در وزن بدن می تواند تاثیر فراوانی بر درد های مفصلی از جمله زانو درد داشته باشد.

محققان در مطالعه ای درباره ی ارتباط تغییرات شاخص توده بدنی(BMI) و زانو درد که به روی ۵۹۴ خانم طی ۱۴ سال انجام شد، دریافتند که افرادی کهBMI بالاتری دارند، بیشتر مستعد زانو درد هستند. طبق تحقیق دیگری افرادی که BMI آنها بالاتر از ۲۷ باشد سه برابر افراد دیگر مستعد آرتروز زانو هستند.

کاهش وزن برای کمک به زانو درد

خبر خوب این است که مطالعات نشان می دهند که افراد چاق مبتلا به آرتروز می توانند با کاهش وزن از طریق تغییر رژیم غذایی و ورزش زانو درد خود را به نصف کاهش دهند. کاهش وزن یکی از مهمترین فاکتورها در حفظ سلامت زانو و درمان آرتروز زانو می باشد.

فواید کاهش وزن

·         کاهش فشار بر مفاصل

·         کاهش التهاب بدن

·         بهبود توانایی راه رفتن

·         کاهش درد

·         کاهش احتمال ابتلا به بیماری های مرتبط با چاقی

·         بهبود تنفس

·         کاهش احتمال سکته قلبی و مغزی

چرا باید به آرامی وزن کم کنیم؟

مطالعه ای طی ۱۸ ماه روی افراد چاق انجام شد و در این آزمایش سه گروه به روش های متفاوتی وزن کم کردند. گروه اول با رژیم، گروه دوم با ورزش و رژیم و گروه سوم با ورزش این کار را انجام دادند. (اگر چه گروه اول و دوم بهتر از گروه سوم وزن کم کردند) اما تحقیقات نشان داد بدن هر شخصی به روشی خاصی وزن کم می کند.

با این حال، ترکیب رژیم غذایی صحیح و ورزش مناسب در کنار یادگیری برای تغییر عادات غلط بهترین راه برای کاهش وزن موثر می باشد. قرص های لاغری و یا مشورت یا یک متخصص جراحی لاغری  نیز می تواند برای درمان چاقی مفرط مفید واقع شود.

کاهش وزن آرام در سلامت بدن بسیار اهمیت دارد از این رو رژیم های لاغری سریع تاثیر منفی بر سلامتی فرد دارند. پزشکان معتقدند که کاهش ۱۰ درصد از وزن بدن باید طی برهه زمانی ۶ ماهه انجام گیرد. کاهش کالری های دریافتی روزانه به ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری (اگر از چاقی مفرط رنج می برید این عدد می تواند ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری باشد) منجر به کاهش وزن سالم نیم تا یک کیلو در هر هفته خواهد شد.

دسته : ,
برچست ها :

افزایش سطح تستوسترون در مردان پس از جراحی لاغری


تاریخ انتشار پست : 1398/11/26 بازدید : 1

جراحی لاغری می تواند فواید بسیاری داشته باشد که اکثر ما از آنها اطلاعی نداریم. در تحقیقات اخیر مشخص شد که افزایش تستوسترون بعد از جراحی لاغری در مردان اتفاق افتاده است.

افزایش تستوسترون بعد از جراحی لاغری در مردان

مردانی که با مشورت با یک متخصص جراحی لاغری تحت جراحی لاغری قرار گرفته اند، علاوه بر کاهش وزن چشمگیر می توانند از افزایش سطح تستوسترون نیز سود ببرند. با این حال شواهدی بنا بر افزایش جهش اسپرم در این افراد هنوز پیدا نشده است. این یافته ها مربوط به ژورنال جراحی لاغری است که جزء انتشارات رسمی فدراسیون جراحی لاغری و اختلالات متابولیکی محسوب می شود.

با این همه جراحی لاغری تاثیری بر قوای جنسی مردان نخواهد داشت.

چاقی چگونه در قوای باروری مردان تاثیر می گذارد؟

همانطور که بسیاری از ما از ارتباط چاقی و بارداری زنان اطلاع داریم، اضافه وزن و چاقی می تواند بر قدرت قوای باروری مردان نیز تاثیر می گذارد.

اخیرا ثابت شده است که احتمال ناباروری مردان چاق یا دارای اضافه وزن بسیار بیشتر از سایرین می باشد.

محققان فرانسه دریافتند که این افراد در مقایسه با مردانی که وزن متوسطی دارند، تعداد اسپرم های کمتر و یا فاقد اسپرم زنده هستند. به همین دلیل می توان نتیجه گرفت اضافه وزن تاثیر مستقیمی بر تولید اسپرم دارد.

به گفته دکتر سباستین سیزرنیچو، رئیس دپارتمان تغذیه در دانشگاه پاریس یافته ها ممکن است به علت و چرایی شیوع چاقی و کاهش قدرت باروری مردان کمک کند.

سیزرنیچو و همکارانش از ۱۴ مطالعه ی قبلی که روی ۱۰۰۰۰ مرد آزمایش شده بود، اطلاعات فراوانی جمع آوری کردند. محققان با ارزیابی تعداد اسپرم های هر بیمار و شاخص توده بدنی وی مشاهده کردند که ۲۴ درصد از افرادی که BMI متوسطی داشتند، دارای تعداد اسپرم پایین و ۲.۵ درصد از آنها فاقد اسپرم زنده بودند. همچنین در میان افرادی که اضافه وزن داشتند، ۲۵.۶ درصد تعداد اسپرم پایین و ۴.۷ درصد فاقد اسپرم زنده بودند. در میان افراد چاق نیز ۳۲.۴ درصد دارای تعداد کمی اسپرم و ۶.۹ درصد اسپرم زنده نداشتند.

با این حال تحقیقات بیشتری برای به اثبات رساندن هر یک از موارد بالا لازم است. به طور کلی می توان نتیجه گرفت که جراحی چاقی یا همان لاغری می تواند موجب کاهش وزن و کاهش بافت های چربی شود و از این طریق به کاهش هورمون جنسی زنانه در مردان کمک کرده و قدرت باروری آنها را افزایش می دهد.

دسته : ,
برچست ها :

تغذیه کودکان تا ۱۲ ماهگی


تاریخ انتشار پست : 1398/11/24 بازدید : 1

چه زمانی کودک برای اولین وعده غذای کمکی آماده است؟

یک کودک 6 ماهه باید شروع به خوردن غذاهای کمکی بکند. این کار قدمی مهم در رشد او است و یافتن طعم و رنگ جدید غذاها نیز می تواند بسیار مسرت بخش باشد.

در آغاز کودکان به سه وعده غذایی در روز نیاز ندارند. به تدریج می توان تنوع و میزان غذای مصرفی کودک را افزایش داد و رژیم غذایی کودک را به رژیم غذایی خانواده نزدیک کرد.

آغاز غذاهای کمکی

زمانی که کودک غذاهای کمکی را آغاز می‌کند، همیشه همراه او باشید تا اگر غذا در گلوی او گیر کرد از ایجاد خفگی و مشکلات دیگر جلوگیری کنید. اجازه دهید کودکتان از لمس و نگه داشتن غذا لذت ببرد؛ به محض اینکه کودک علاقه نشان داد، اجازه دهید غذا را به کمک انگشتانش بخورد.

تغذیه کودک تا ۶ ماهگی

نوزاد در این دوران تنها به شیر مادر یا شیر خشک نیاز دارد. شیر خشک «کمکی» برای نوزادان زیر ۶ ماه مناسب نیست.

شیر خشک نوزادان تهیه شده از شیر گاو یا شیر بز بوده که تنها منبع جایگزین شیر مادر است و همانند شیر مادر قادر به تامین نیازهای نوزاد است.

تنها در صورتی از شیر خشک های تهیه شده از سویا استفاده کنید که پزشک شما توصیه کرده باشد.

تغذیه کودک از ۸ یا ۹ ماهگی

تغذیه  کودک 8 ماهه به تدریج به سمت مصرف  سه وعده غذا در روز می رود.

رژیم غذایی کودک باید مخلوطی از موارد زیر باشد:

·         میوه ها و سبزیجات

·         نان

·         برنج

·         پاستا

·         سیب زمینی و دیگر غذاهای نشاسته ای

·         گوشت

·         ماهی

·         تخم مرغ و دیگر غذاهای پروتئینی غیر لبنی

·         شیر و لبنیات 

تغذیه کودک از ۱سالگی

هر کودک یک ساله  معمولا سه وعده غذا می خورد .در کنار این سه وعده شیر مادر یا شیر گاو به همراه میان وعده های سالمی مانند میوه ها، سبزیجات، نان تست یا کیک های برنجی را نیز می توان به رژیم غذایی کودک اضافه کرد

دسته : ,
برچست ها :

کاشت ریش و سبیل به روش FUT


تاریخ انتشار پست : 1398/11/24 بازدید : 1

معمولا مردانی که به دلایل مختلفی دچار کم پشتی و ریزش موهای ریش و سبیل میشوند به دنبال راه درمانی برای این مشکل هستند . ریزش موها در ریش و سبیل میتواند به دلایل مختلفی مثل سوختگی ، اختلالات هورمونی اتفاق بیافتد .

با توجه به دقت بالای تجهیزات جدید پزشکی معمولا قسمتی که موهای برای پیوند برداشته میشود میتواند خود را ترمیم کند و به رویش ادامه دهد و البته میتوان چند هزار پیوند را انجام داد . آنچه حائز اهمیت است استقرار مناسب پیوند ها و تراکم مناسب موها در نواحی مختلف چانه و گونه هاست .

مزایا و معایب روش fut

مانند هر عمل جراحی دیگر ، روش fut برای کاشت ریش و سبیل هم میتواند مزایا و معایبی داشته باشد . معمولا تا چند روز بعد از جراحی بیمار احساس کرخی و درد جزئی را تجربه  خواهد کرد گاهی ممکن است موها بعد از جراحی ریزش پیدا کنند اما تا حدودی موقتی است و بعد از ان سیر طبیعی رویش آغاز میشود .

روش fut به روش نواری هم شناخته  میشود زیرا در این روش موها به شکل نواری چند اینجی از پشت سر برداشته میشود . در حال حاضر روشهای جدیدتری نسبت به fut  وارد عرصه پزشکی شده است . از معایب این روش میتوان جاماندن جای اسکار در پشت سر و تا حدودی رشد نامنظم  و با تراکم پایین موها  اشاره کرد

هزینه کاشت ریش و سبیل به روش fut

از آنجاییکه این روش تا حدودی نسبت به روشهای دیگر قدیمی تر است هزینه کاشت هم به همان نسبت کمتر خواهد بود . اما با توجه به تعداد گرافت ها ، تراکم هزینه متغیر خواهد بود . به خاطر داشته باشید ممکن است روش کاشتی با هزینه کمتر ، آسیبهای جبران ناپذیری برایتان به همراه داشته باشد

بهترین روش کاشت ریش و سبیل

بر اساس مطالعات و بررسی های بالینی ممکن است نظرات متناقضی در این رابطه وجود داشته باشد . اما آنچه بدیهی است این است در روشهای  fue و futبا توجه به نوع عمل ، کارایی بیشتری نسبت به روشهای دیگر دارند . در واقع در هر دو روش بازدهی بالایی حاصل میشود و البته تا حدودی نتایج نهایی مشابه یکدیگر می باشد .

لازم به ذکر است در تمام روشهای کاشت ریش و سبیل که امروزه در کلینیک های تخصصی پوست و مو تحت نظر یک متخصص کاشت مو خوب  انجام  میشود ، مراقبتهای قبل و بعد از عمل بسیار مهم می باشد . استفاده از ابزار استریل و رعایت بهداشت فردی بعد از جراحی و تمیز نگه داشتن محل کاشت نتایج خوبی برای فرد رقم خواهد زد 

دسته : ,
برچست ها :

کاشت ریش و سبیل به روش SUT


تاریخ انتشار پست : 1398/11/24 بازدید : 1

از آنجاییکه ریش و سبیل در ظاهر مردانه تاثیر چشمگیری دارند ، بسیاری از مردانی که معمولا در اثر اختلالات هورومونی با این مشکل روبرو میشوند علاقمند به انجام عمل کاشت ریش و سبیل  می شوند . یکی از روشها ، عمل sut  می باشد .

کاشت ریش و سبیل  به روش sut  امروزه  از جمله روشهای پرطرفدار است از این بابت که معمولا با تکنولوژیهای جدید و بدون درد یا خونریزی در طی یک جلسه انجام میشود . معمولا گرافت های مو از پشت سر ناحیه بین دو گوش برداشته می شود و با توجه به نوع ابزار کاربردی گرافتهای مو برداشته میشود و معمولا آسیبی به گرافتها وارد نمی شود . در این روش پانج هایی به قطر کمتر از یک میلی متر روی پوست سر ایجاد می شود .

یک متخصص کاشت مو خوب  معمولا  بعد از انجام عمل پیوند به دقت زاویه و محل استقرار و جهت مناسب را بررسی می کند از آنجاییکه معمولا به روش میکروسکوپی اینکار انجام  میشود آسیب هم به حداقل ممکن خواهد رسید در این روش با توجه به دقت بالا خط رویش موی طبیعی کاملا به  دست می آید .

 

مزایا و معایب روش sut

از آنجاییکه معمولا عمل سرپایی و بدون دردی است مزایای خوبی برای انتخاب دارد زیرا فرد به یک دوره ی کوتاه نقاهت میتواند به زندگی معمول خود ادامه دهد . از سوی دیگر معمولا با توجه به ابزار جدید گرافتهای مو آسیبی نمی بینند . با توجه به نیاز بیمار تعداد پیوندها و تراکم انها انتخاب میشود .

از آنجاییکه ریش و سبیل با پوشش دهی روی پوست ، از بروز سرطانهای پوست جلوگیری می کنند روش sut میتواند تا حدودی ریسک بروز سرطان در این نواحی را کم  کند .  با توجه به اینکه در این روش میتواند چند هزار تار مو را از پشت سر برداشت برای افرادی که ممکن است مادرزادی فاقد ریش و سبیل هستند گزینه ی خوبی باشد .

مانند روشهای دیگر تا حدودی التهاب ، قرمزی و تورم در محل ایجاد گرافت و پیوند مشاهده  میشود . نکته دیگر جنبه زیبایی شنایی است که باید در کاشت ریش و سبیل لحاظ شود به صورتیکه ظاهر و تراکم ریش و سبیل با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد بنابراین انتخاب پزشک با تجربه  بسیار حائز اهمیت است . هم چنین لازم است فرد سیگاری تا مدتی مصرف سیگار را کنار بگذارد و از آلودگیهای محیطی و مواد شیمیایی دور باشد 

دسته : ,
برچست ها :

دیابت نوع ۲


تاریخ انتشار پست : 1398/11/24 بازدید : 0

دیابت نوع ۲  چیست؟

بررسی اجمالی دیابت نوع ۲ : مروری تصویری از علائم، تشخیص، و درمان دیابِت نوع ۲ را مشاهده کنید.

دیابت نوع ۲ چیست ؟ دیابت نوع ۲، که بعضا به نام دیابت بدون نیاز به انسولین شناخته شده، رایج ترین شکل از دیابت است، ۹۰٪ تا ۹۵٪ از ۲۶ میلیون آمریکایی مبتلا به این دیابت هستند.

پیش دیابت

پیش دیابت: پیش دیابت هیچ نشانه ای ندارد، اما تقریبا همیشه قبل از ابتلا به دیابِت نوع ۲ حضور دارد. این بدان معنی است سطح قند خون شما از حد طبیعی بالاتر است، اما نه به اندازه ای که این بیماری تشخیص داده شود.

مقاومت به انسولین

مقاومت به انسولین چیست؟ مقاومت به انسولین یعنی بدن شما نمی تواند به درستی انسولینی را  که می سازد، تجزیه کند. با گذشت زمان، این مسئله سطح قند خون شما را افزایش می دهد. می تواند شما را مبتلا به دیابت نوع ۲، و همچنین بیماری های قلبی کند، اما این اتفاق حتمی نیست.

علل و علایم

علایم دیابت نوع ۲

علائم دیابت نوع ۲ : دیابت نوع ۲ می تواند خطرات جدی برای سلامت بدن بوجود بیاورد. به همین دلیل بسیار مهم است که چگونگی پیدایش علائم دیابِت نوع ۲ را بدانیم.

علل و عوامل خطر

علل بروز دیابت نوع ۲ : دیابت از جمله بیماری هایی است که مشکلاتی با هورمون انسولین دارد. در حالی که همه افراد مبتلا به دیابِت نوع ۲ اضافه وزن ندارند، چاقی و فقدان فعالیت بدنی دو تا از شایع ترین علل این نوع دیابت می باشد.

عوامل خطر دیابت نوع ۲ : آیا احتمال بیشتری وجود دارد که شما به دیابِت نوع ۲ مبتلا شوید؟ ۱۲ چیزی که خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد.

پیشگیری و درمان

پیش گیری از دیابت نوع ۲

پیش گیری از دیابت نوع ۲: پیشگیری از دیابِت نوع ۲ و عوارض مرتبط با این بیماری با انجام دادن به برخی از عادت های سالم در زندگی و توجه به نوع خاص دیابت های قابل پیشگیرانه، امکان پذیر است.

چگونه از پیشرفت پیش دیابت جلوگیری کنیم؟ هنگامی که شما مبتلا به پیش دیابت هستید، چگونگی سبک زندگی شما بسیار مهم است. ایجاد تغییراتی در شیوه زندگیتان ممکن است حتی قوی تر از مصرف دارو باشد.

درمان دیابت نوع ۲

دیابت نوع ۲ و پمپ انسولین: اگر شما دیابِت نوع ۲ دارید و انسولین مصرف می کنید، شما ممکن است از دکتر خود در مورد پمپ انسولین سوال کنید.

جراحی لاغری و دیابت نوع ۲: انجام عمل جراحی لاغری و یا مشورت با یک متخصص جراحی لاغری می تواند راه حل موثری باشد.  با انجام عمل جراحی لاغری ،برای برخی افراد، سطح قند خون سریع به حالت عادی برمی گردد – گاهی اوقات روز پس از عمل. این اتفاق می افتد. که این بدان معنی است که شما نیاز کمی به دارو دارید یا ندارید.

درمان طبیعی برای دیابت نوع ۲: درمان دیابت می تواند شامل بسیاری از چیزها، از جمله داروهای سنتی، طب جایگزین، و درمان های طبیعی باشد

دسته : ,
برچست ها :

بدون هیچ مقدمه ای می خواهیم در این مقاله به بررسی معده، عملکرد، اهمیت و نقش معده در گوارش غذا گوارش بپردازیم.

دستگاه گوارش

دستگاه گوارش یکی از دستگاه های اصلی بدن انسان و هر موجود زنده دیگر است. وظیفه این سیستم همانطور که همه میدانیم دریافت غذا، هضم، جذب و رساندن مواد مغذی به جریان خون است.

معده

به جرات میتوان گفت که معده نه تنها یکی از مهمترین بخش های سیستم گوارش بلکه از مهمترین ارگان های بدن است. معده در نقش یک مخزن برای مواد غذایی خورده شده ظاهر میشود و غذا طی مدت زمانی که در این مخزن قرار دارد، تکه تکه شده و به کوچکترین حالت خود تبدیل میشود تا بتواند وارد روده ها شود.

نقش معده در گوارش غذا

معده نقش مهمی در هضم غذا دارد. علاوه بر اینکه یک مخزن موقت برای غذاهای بلعیده شده است، معده نقش مهمی در کنترل اشتها ، هضم و جذب مواد غذایی نیز دارد. این کارکردها اساس برخی از اعمال محدودکننده  و کاهنده چاقی هستند.

اهمیت مخاط معده در سیستم گوارش غذا

مخاط معده ساختار عجیب و بسیار مفیدی در درون آن است. ما در این مخاط تعدادی غده و سلول داریم که کار تولید برخی هورمون ها، شیره معده و اسید را بر عهده دارند

طی انجام برخی از اعمال جراحی لاغری مثل اسلیو معده یا بای پس آن، متخصص جراحی لاغری بخش های زیادی از معده را برمی دارد و طبیعی است که تولید و ترشح موارد بالا کاهش پیدا کند که همگی میتواند روی کاهش وزن اثر بگذارد.

نقش معده در گوارش غذا : عملکرد و وظایف معده

بیایید گوشه ای از سفر مواد غذایی بلیعیده شده را تنها در معده بررسی کنیم:

معده خالی است و بدن نیاز به غذا دارد، بنابراین هورمون گرلین یا همان هورمون گرسنگی توسط معده ترشح میشود تا شما را وادار به خوردن غذا کند.

شما غذا میخورید و غذا وارد مری میشود

غذا از دروازه معده (کاردیا) وارد معده میشود

غذا معمولا مدت زمانی در معده میماند و اینکه هر غذایی چقدر در این مخزن باقی میماند بستگی به نوع و جنس غذا دارد

معده با کمک تجهیزاتی که در اختیار دارد حسابی از خجالت غذا در میاید و تمام غذا را تا آنجا که میشود تکه تکه میکند.

و سرانجام کم کم غذا وارد روده ها و بقیه دستگاه گوارش میشود تا روند جذب و دفع ادامه پیدا کند. تا زمانی که یک چرخه کامل گوارشی به اتمام نرسد، شما گرسنه نمیشوید. اما وقتی معده خالی شد دوباره از نو هورمون گرسنگی ترشح میشود.

نکته:

زمانی که شما تحت عمل جراحی لاغری مثل اسلیو معده قرار میگیرد، حجم معده بسیار کم میشود در نتیجه زودتر پر میشود و تولید هورمون گرسنگی کاهش پیدا میکند. تمام این اتفاقات باعث میشود شما غذای کمی بخورید و خیلی زود وزن کم کنید.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد