X
سیب سلامت - ویژگی های مسواک مناسب s

سیب سلامت - ویژگی های مسواک مناسب

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 126
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 125
» بازديد سال : 2609
» بازديد کل : 3846
» اعضا : 0
» مطالب : 812

ویژگی های مسواک مناسب


تاریخ انتشار پست : 1399/12/5 بازدید : 0

ویژگی های مسواک مناسب کدام است؟ شاید هیچ کس نتواند اهمیت بهداشت دهان و دندان را برای رسیدن به سلامتی انکار کند. رعایت بهداشت دندان ها نه تنها در سلامت دهان و جلوگیری از پوسیدگی دندان موثر است، بلکه در سلامت کل بدن تاثیر دارد.

در ادامه این مقاله با کلینیک تخصصی دندانپزشکی ایده آل  همراه باشید تا شما با ویژگی ها یک مسواک مناسب آشنا سازیم.

زبری یا نرمی

تقریبا همه ی دندانپزشکان و متخصصان دندان معتقدند که مسواک های نرم بهتر از مسواک های زبر هستند. موهای زبر مسواک ممکن است به لثه ها آسیب زده و موجب خونریزی آنها شوند. مسواک هایی که از درجه متوسط زبری برخوردارند، می توانند گزینه مناسبی باشند. البته بهتر است قبل از تصمیم گیری با دندانپزشک خود مشورت کنید.

اندازه

اندازه مسواک باید طوری باشد که بتواند یک دندان را در آن واحد پوشش دهد. اندازه سر مسواک باید راحت در دهان چرخیده و به همه دندان ها دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال اندازه مسواک کودک برای دهان بزرگسالان مناسب نیست و برعکس.

استاندارد

روی اغلب مسواک ها نشانه ی استاندارد یا ADA (سازمان دندانپزشکی آمریکا) وجود دارد. این مسواک ها از نظر ایمنی و تاثیرگذاری آزمایش شده و مورد تایید قرار گرفته اند. مسواک هایی که این نشانه ها را ندارند، از کیفیت خوبی برخوردار نخواهند بود.

قیمت

در واقع می توان گفت کیفیت مسواک با قیمت آن رابطه مستقیم دارد. سر مسواک های ارزان قیمت طوری طراحی شده اند که قابلیت دسترسی و تمیز کردن تمام دندان ها را ندارند. مسواک های ارزان زودتر فرسوده شده و نیاز به تعویض مکرر خواهند داشت.

بیشتر بخوانید :

آیا مسواک های برقی بهتر از مسواک های دستی است؟

مسواک های دستی با دست انسان حرکت داده می شوند. اما مسواک های برقی دارای موتوری هستند که موهای مسواک را برای شما به حرکت در می آورد. اما باید در این بین خود تصمیم بگیرید که مسواک برقی برایتان بهتر است یا مسواک دستی.

مهمترین مزیت مسواک های برقی، بهتر تمیز کردن دندان هاست. همچنین در صورتی که از بیمار هایی نظیر آرتروز رنج می برید و قادر به حرکت دادن صحیح مسواک های دستی نیستید، مسواک های برقی گزینه مناسبی برایتان به شمار می روند.

البته قیمت مسواک های برقی ممکن است بالا باشد و سَری آنها نیز باید هر ۳ تا ۴ ماه یکبار تعویض شوند. اگر توان مالی خرید مسواک های برقی را ندارید و مسواک زدن با مسواک دستی نیز برایتان دشوار نیست، بهتر است یک مسواک دستی با ویژگی های مذکور، انتخاب کنید.

منبع : دنیا دنتال

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد